بازی لیون - یوونتوس، بمب بیولوژیک کرونا بود!

یک پزشک فرانسوی می‌گوید برگزاری دیدار لیون- یوونتوس در روز هشتم اسفند حکم یک بمب بیولوژیک را داشته و در انتقال ویروس کرونا به فرانسه بسیار مهم بوده....

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، یک پزشک فرانسوی می‌گوید برگزاری دیدار دو تیم لیون و یوونتوس در چارچوب لیگ قهرمانان اروپا در روز هفتم اسفند، بازی‌ای که به عنوان بازی رفت مرحله یک‌هشتم نهایی لیگ قهرمانان اروپا در شهر لیون برگزار شد حکم یک بمب بیولوژیک را داشته و یکی از عوامل مهم انتشار ویروس کرونا در فرانسه بوده است.

دو تیم در این دیدار که روز هفتم اسفند به میزبانی لیون در ورزشگاه خانگی این تیم پارک المپیک برگزار شد به مصاف هم رفتند و تیم میزبان موفق شد یوونتوس را ۱-۰  شکست دهد. دیدار برگشت دو تیم قرار بود طبق برنامه روز ۲۷ اسفند در خانه یوونتوس برگزار شود که به دلیل شیوع گسترده ویروس کرونا این بازی تا اطلاع ثانوی به تعویق افتاده است.

در روز بازی لیون و یوونتوس در شهر لیون، ۵۷هزار ۳۳۵ نفر در ورزشگاه حاضر شده و این مسابقه را از نزدیک تماشا کردند. این تعداد تماشاچی پنجمین بازی پرتماشاچی تاریخ استادیوم خانگی لیون را رقم زد، آن هم در شرایطی که کرونا به اروپا رسیده بود و در ایتالیا کشتار را آغاز کرده بود. تخمین زده می‌شود که چیزی در حدود ۳هزار هوادار یوونتوس از ایتالیا که منبع شیوع ویروس در اروپا بوده به لیون رفته و بازی را از نزدیک تماشا کرده‌اند.

این پزشک فرانسو با انتقاد شدید از برگزاری این بازی از آن به عنوان یک بمب بیولوژیک یاد کرده و گفت:" من به وزیر بهداشت فرانسه نامه نوشتم و با شواهد و قرائن از او خواستم که این بازی در شهر لیون لغو شود. تمام آمارهای گسترش ویروس در منطقه لومباردی در شمال ایتالیا برای ایشان فرستاده شد و من گفتم که این بازی حکم یک بمب بیولوژیک را خواهد داشت. ولی کسانی که با ورود سه هزار تیفوسی یوونتوس به لیون موافق بودند می‌گفتند تورین که لومباردی نیست!"

بیشتر بخوانید:

بنتانکور در راه بارسلونا؟/ ممکن نیست!

جشن تولد جالب ستاره یووه به سبک کرونایی+ عکس

 

 

تگ ها


ویروس کرونا لیون فوتبال جهان کرونا کرونا ویروس یوونتوس فوتبال