بازی‌های دوستانه باشگاهی/ تغییرات متعدد اتلتیکو، خط دفاع سه نفره اینتر

باشگاه‌های مطرح فوتبال امروز در بازی‌های دوستانه به میدان رفتند که مهم‌ترین این دیدارها، بازی اینترمیلان با منچستر یونایتد و دورتموند با لیورپول بود....

امروز چند دیدار باشگاهی دوستانه میان تیم‌های مطرح فوتبال جهان برگزار شد.
به گزارش خبرنگار مدال، تیم‌های مطرح فوتبال جهان امروز نیز به مانند روزهای گذشته در بازی‌های دوستانه به میدان رفتند تا با آمادگی بیشتری به استقبال فصل جدید بروند. بازی‌های دوستانه بهترین فرصت برای محک خوردن تیم‌های باشگاهی محسوب می‌شود و این بازی‌ها به مربیان این امکان را می‌دهند تا بازیکنان جدید خود را بسنجند و استراتژی‌های جدید خود را بیازمایند. به همین بهانه نگاهی داشته‌ایم به 4 بازی مهم دوستانه باشگاهی امروز با تمرکز روی تغییرات تیم‌ها؛

اینترمیلان 0 – 1 منچستر یونایتد
مهم‌ترین تغییر در ترکیب اینتر تحت هدایت کونته، بازی کردن این تیم با سه دفاع مرکزی است. در خط حمله از اسپوزیتوی 17 ساله در ترکیب اصلی استفاده کرد تا این مهاجم جوان در این بازی جانشین مائورو ایکاردی لقب بگیرد.
یونایتد با آرایش 1-3-2-4 فصل گذشته این بازی را آغاز کرد و مهم‌ترین تغییر در ترکیب این تیم حضور وان‌بیساکا در سمت راست خط دفاعی و نمایش قابل قبول این مدافع هلندی در جریان این بازی بود. حضور اکسل توانزبه 21 ساله در قلب خط دفاعی سورپرایز ترکیب یونایتد برای این بازی بود.

منچسترسیتی 0 (2) – (3) 0 ولوز (ضربات پنالتی)
سیتی تحت هدایت گواردیولا با آرایش 3-3-4 بازی را آغاز کرد. پپ در این بازی دانیلو را به واکر در سمت خط دفاعی ترجیح داد و رودری خرید 70 میلیون یورویی سیتیزن‌ها نیز در خط میانی این تیم به میدان رفت. گارسیا و پوودا نیز دو بازیکن جوانی بودند که پپ در این بازی در ترکیب اصلی به میدان فرستاده بود. آنجلینیو دفاع چپ جدید سیتیزن‌ها در این بازی به عنوان بازیکن ذخیره به میدان رفت هر چند وی نیز نتوانست مانع از شکست سیتی مقابل ولوز شود.

دورتموند 3 – 2 لیورپول
دورتموند با آرایش 1-1-4-4 موفق شد قهرمان اروپا را شکست دهد. زنبورها در این بازی از متس هوملز و جولین برندت دو خرید تابستانی خود در ترکیب اصلی بهره بردند و سایر خریدهای این تیم من جمله تورگان هازارد، نیکو شولز به عنوان بازیکن ذخیره برای این تیم به میدان رفتند.
لیورپول نیز با آرایش 3-3-4 همیشگی و با ترکیبی جوان و کمتر شناخته شده این بازی را آغاز کرد. جوانانی چون لاروچی، کنت و ویلسون به همراه بازیکنانی چون کلاین و مینیوله که فصل گذشته عمدتا نیمکت‌نشین بودند در این بازی برای لیورپول به میدان رفتند.

اتلتیکو مادرید 3 – 0 نومانسیا
شاگردان سیمئونه که تابستان پر رفت و آمدی را پشت سر گذاشته‌اند در بازی امشب موفق شدند با 3 گل حریف خود را شکست دهند. در آرایش 2-4-4 اتلتی، بازیکنان جدید حضور چشم‌گیری داشتند تا جایی که ماریو هرموسو در قلب دفاع، کایرن تریپیر در دفاع راست، رنان لودی در دفاع چپ، مارکوس یورنته در هافبک دفاعی و ژوائو فلیکس در وینگر راست برای این تیم به میدان رفتند. 

بیشتر بخوانید:
منچستریونایتد در اندیشه جذب ستاره کروات بارسلونا
زین‌الدین زیدان قهرمانی الجزایر را تبریک گفت
میسون گرین‌وود؛ پدیده‌ای که خاطره رایان گیگز را زنده می‌کند

تگ ها


فوتبال خارجی اینترمیلان منچستریونایتد منچسترسیتی ولوز بورسیا دورتموند لیورپول بازی دوستانه آنتونیو کونته پپ گواردیولا دیگو سیمئونه یورگن کلوپ اوله گونار سولسشر منچستر یونایتد منچستر سیتی ولورهمپتون اینتر میلان اتلتیکو مادرید بورسیا دورتموند سری آ لالیگا Bundesliga لیگ برتر فوتبال