بازی های یورو ۲۰۲۰ لغو می‌شود؟

فردا در آمستردام جلسه کمیته اجرایی یوفا برگزار خواهد شد در حالی که این جلسه کاملا تحت تاثیر اپیدمی ویروس کرونا قرار خواهد داشت....

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، جلسه کمیته اجرایی یوفا به ریاست الکساندر چفرین فردا در آمستردام هلند برگزار خواهد شد. مهمترین موضوعات مورد بحث به رقابت های اروپایی هفته ها و ماه های آتی مربوط می شد اما اپیدمی ویروس کرونا باعث شده تا در این جلسه خطراتی که این ویروس برگزاری بازی ها را تهدید می کند، بیش از هر چیزی مورد بررسی قرار بگیرد.

میکله اووا نایب رئیس ایتالیایی یوفا اخیرا هشدار داد که یورو ۲۰۲۰ تنها در صورتی برگزار خواهد شد که ویروس کرونا به طور کامل از بین رفته باشد و در غیر این صورت احتمال عدم برگزاری این بازی ها بالا خواهد بود.

۱۰۰ روز به شروع یورو ۲۰۲۰ که قرار است به میزبانی ۱۲ شهر مختلف برگزار شود، هنوز نمی توان به طور قطع گفت که چه سرنوشتی در انتظار این تورنمنت بزرگ است. در تورنمنتی که پیش بینی می شود ۲.۵ میلیون نفر از آن دیدن کنند و شاهد موج سفرهای توریستی در اروپا خواهیم بود، خطر کرونا یک خطر کاملا جدی محسوب می شود.

افتتاحیه بازی ها در شهر رم و ورزشگاه الیمپیکو است. ایتالیا کانون شیوع کرونا در اروپاست و اخیرا بسیاری از بازی های سری آ به همین دلیل به تعویق افتاده اند. البته فردا هیچ تصمیم قطعی در مورد یورو ۲۰۲۰ اتخاذ نخواهد شد و همه چیز به ماه آینده موکول می شود.

بیشتر بخوانید:

وحشت رونالدو و یوونتوسی ها از شیوع کرونا

حضور دو ایرانی در اجلاس فوق العاده آسیا غیرممکن شد

 

 

تگ ها


یوفا فوتبال جهان ویروس کرونا فوتبال