بازی کنار مسی و CR۷؛ ۱۲ ستاره خوش‌شانس تاریخ+ عکس

تجربه بازی کنار هر دو فوق ستاره فوتبال دنیا یعنی مسی و کریستیانو یک تجربه باورنکردنی است که تاکنون نصیب ۱۲ بازیکن شده است....

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، در فوتبال امروز دنیا بازی کردن کنار فوق ستاره ها به خودی خود لذت بخش است و حال تصور کنید تحربه بازی کنار دو فوق ستاره بی همتای حال حاضر دنیا یعنی لیونل مسی و کریستیانو رونالدو را.

تعداد زیادی بازیکن نیستند که چنین تجربه ای را در دوران فوتبال شان داشته باشند. در این فهرست ۱۲ بازیکن جای می گیرند که هفت تای شان اسپانیایی، سه تا پرتغالی و یک نفر نیز سوئدی است.

گلوبواسپورته برزیل، در وبسایت خود این ۱۲ بازیکن را معرفی کرده است:

جرارد پیکه: ستاره اسپانیایی سابقه ۴۷۱ بازی کنار مسی در بارسا را دارد. ۳۳۵ برد، ۹۰ تساوی و ۴۶ شکست نیز حاصل کار بوده است. ۸ لالیگا، شش کوپا دل ری، شش سوپرکاپ اسپانیا، سه لیگ قهرمانان، سه سوپرکاپ اروپا و سه جام جهانی باشگاه ها را نیز کنار یکدیگر فتح کرده اند.

پیکه در دوران حضورش در منچستریونایتد نیز ۱۶ بار تجربه بازی کنار رونالدو نصیبش شد. ۱۲برد، ۳ تساوی و یک شکست. یک قهرمانی لیگ برتر، یک لیگ کاپ، یک لیگ قهرمانان و یک سوپرکاپ انگلیس نیز در کنار یکدیگر به دست آوردند.

گونسالو ایگواین: ستاره آرژانتینی در رئال و یوونتوس هم تیمی کریستیانو بوده است. این دو ۱۴۹ در رئال بار کنار هم بازی کردند؛ ۱۰۹ برد، ۲۳ تساوی و ۱۶ شکست. در یوونتوس نیز ۲۷ بار کنار هم به میدان رفته اند؛ ۲۰ برد، سه تساوی و ۵ باخت. یک لالیگا، یک کوپا دل ری و یک سوپرکاپ اسپانیا نیز کنار هم به دست آورده اند.

ایگواین در تیم ملی آرژانتین نیز ۶۳ بار هم تیمی مسی بوده ولی موفق به کسب افتخار نشده اند؛ ۴۲ برد، ۱۱ تساوی و ۹ شکست.

دکو: ستاره برزیلی-پرتغالی ۸۲ بار کنار مسی در بارسا به میدان رفت؛ ۵۷ برد، ۱۵ تساوی و ۱۱ شکست. یک لیگ قهرمانان، دو لالیگا و دو سوپرکاپ اسپانیا نیز کنار هم به دست آوردند.

در تیم ملی پرتغال هم او ۵۸ بار کنار رونالدو بازی کرد؛ ۳۵ برد، ۱۳ تساوی و ۱۰ شکست.

آنخل دی ماریا: او ۸۶ بار در تیم ملی آرژانتین کنار مسی به میدان رفته است؛ ۵۶ برد، ۱۹ تساوی و ۱۱ شکست.

دی ماریا در رئال نیز هم تیمی رونالدو به مدت ۴ فصل بود؛ ۱۶۹ بازی، ۱۱۹ برد، ۲۹ تساوی و ۲۱ شکست. یک لالیگا، دو کوپا دل ری، یک سوپرک اسپانیا، یک لیگ قهرمانان و یک سوپرکاپ اروپا نیز فتح کردند.

کارلوس ته وز: او ۵۲ بار در تیم ملی آرژانتین هم تیمی مسی بود؛ ۳۰ برد، ۹ تساوی و ۱۳ شکست.

در منچستریونایتد نیز ته وز ۸۴ بار کنار رونالدو به میدان رفت؛ ۵۹ برد، ۱۷ تساوی و ۸ شکست. دو قهرمانی لیگ برتر، یک جام اتحادیه، یک سوپرکاپ انگلیس، یک لیگ قهرمانان و یک جام جهانی باشگاه ها را نیز فتح کردند.

پائولو دیبالا: ستاره یوونتوس در تیم ملی آرژانتین ۱۲ بار کنار مسی به میدان رفته است؛ ۷ برد، ۳ تساوی و ۲ شکست.

در یوونتوس نیز ۶۵ بار همراه رونالدو در میدان بوده؛ ۴۷ پیروزی، ۷ تساوی و ۱۱ شکست. یک قهرمانی سری آ و یک سوپرکاپ ایتالیا را نیز به دست آورده اند.

نلسون سمدو: مدافع راست پرتغالی ۹۵ بار در بارسلونا کنار مسی به میدان رفته است؛ ۶۴ برد، ۲۳ تساوی و ۸ شکست. دو لالیگا، یک کوپا دل ری و یک سوپرکاپ اسپانیا نیز فتح کرده اند.

سمدو در تیم ملی پرتغال نیز ۹ بار کنار رونالدو بازی کرده؛ ۷ برد و دو تساوی. این دو یک باهم لیگ ملت های اروپا نیز فتح کرده اند.

گاگو: هافبک آرژانتینی ۶۸ بار با مسی در تیم ملی کشورش هم بازی بوده است؛ ۴۸ برد، ۱۲ تساوی و ۸ شکست.

با رونالدو نیز ۱۳ بار در رئال به میدان رفت، ۲۱ برد، ۱ تساوی و یک شکست. این دو باهم یک کوپا دل ری نیز فتح کردند.

اسکیل گارای:  مدافع آرژانتینی در تیم ملی کشورش همراه مسی ۳۱ بار به میدان رفته، ۲۳ برد، ۶ تساوی و ۲ شکست.

در رئال نیز او ۲۵ بار کنار رونالدو بازی کرد؛ ۱۹ برد، سه تساوی و سه شکست. یک کوپا دل ری نیز فتح کردند.


آندره گومز: هافبک پرتغالی در بارسا ۶۹ بار کنار مسی به میدان رفت، ۵۱ برد، ۱۰ تساوی و ۸ شکست. یک لالیگا، یک سوپرکاپ اسپانیا و دو کوپا دل ری را نیز فتح کردند.

با رونالدو نیز ۲۲ بار در تیم ملی پرتغال بازی کرده؛ ۱۴ برد، ۵ تساوی و ۳ شکست. این دو در یورو ۲۰۱۶ کنار هم قهرمانی را جشن گرفتند.

هنریک لارسون: ستاره سوئدی در بارسا ۲۰ بازی کنار مسی انجام داد؛ ۱۴ پیروزی، ۳ تساوی و سه شکست. دو لالیگا، یک سوپرکاپ اسپانیا و یک لیگ قهرمانان را نیز فتح کردند.

با رونالدو نیز یازده بار بازی در یونایتد را تجربه کرد؛ ۸ برد، دو تساوی و یک شکست. یک لیگ برتر را نیز در فصل ۰۷-۲۰۰۶ فتح کردند.

گابریل هاینتزه: مدافع آرژانتینی در تیم ملی کشورش ۳۸ بار کنار مسی بازی کرد، ۲۳ برد، ۵ تساوی و ۱۰ شکست.

در منچستریونایتد نیز ۷۸ بار بازی کنار رونالدو را تجربه کرد؛ ۴۷ برد، ۱۵ تساوی و ۱۶ شکست. فصل ۰۷-۲۰۰۶ نیز فاتح لیگ برتر شدند.

بیشتر بخوانید:
درخواست رسمی فدراسیون اسپانیا برای افزایش تعویض‌ها
ادعای لگانس؛ تاریخ شروع لالیگا: ۳۱ خرداد
چیمشیر: تیم من مدعی قهرمانی در ترکیه است 

تگ ها


کریستیانو رونالدو لیونل مسی فوتبال جهان یوونتوس بارسلونا فوتبال