۶ بازی گذشت؛ چرا قایدی گل نمی زند؟

مهدی قایدی بعد از تعویض در بازی با شهر خودرو با ناراحتی از زمین بیرون آمد؛ نه به این بهانه که به تصمیم محمود فکری معترض باشد. بیشتر به این خاطر که یک مسابقه دیگر هم سپری شد و او گلی نزد....

به گزارش "ورزش سه"، او فصل گذشته یکی از موثرترین بازیکنان استقلال بود. شمار گل های او برای استقلال در بازی های رسمی از عدد ۱۰ هم سپری شد. عددی که او به آبی ها قول داده بود و از سویی در تعداد خلق موقعیت گل به همراه میلاد جهانی بازیکن وقت صنعت نفت بهترین شد. اما این فصل و در ۶ هفته سپری شده موفق به گل زنی نشده است اما پاس گل داده و این طبیعی است برای او ناراحت کننده باشد.

ناراحتی مهدی قایدی جای سوال ندارد؛ مثل اینکه ناراحتی بازیکنی که روی نیمکت می نشیند مورد سوال باشد. او به خاطر درخششی که در فصل گذشته بازی های لیگ برتر داشت با یکی دو پیشنهاد خوب از سوی تیم های عربی مواجه شد تا جایی که احمد سعادتمند – مدیر عامل وقت باشگاه استقلال مدعی شد او را به کمتر از ۵ میلیون دلار نخواهد فروخت. در حالی که صحبت از ملحق شدن مهدی قایدی به یکی از تیم های خارجی بود در نهایت او قبول کرد با افزایش مبلغ قراردادش در جمع آبی ها بماند. هر چند به واسطه قراردادی که با استقلال داشت تصمیم گیرنده در این زمینه باشگاه بود و در نهایت باشگاه بر آن شد به جای فروش مهدی او را نگه دارد. به خصوص که فصل گذشته دو جام از دست داده بود و نتوانست استراماچونی را برگرداند.

مهدی قایدی گل نمی زند؟ چرا؟ این دلایل مختلفی دارد. یکی از علت ها عدم حضور شیخ دیاباته در ترکیب است. زوج او در نوک خط حمله که چشم بسته مهدی را در زمین پیدا می کرد. هر گاه این دو با هم بازی می کردند یا مهدی گل می زد و یا شیخ. یکی که گل می زد دیگری پاس گل می داد. اکنون این زوج بهم ریخته و شیخ به خاطر مصدومیت در ترکیب به میدان نمی رود و پیش از مصدومیت هم حضور او در زمین کج دار و مریز بود. استقلال فصل گذشته با شیوه ۲-۵-۳ بازی می کرد و به مراتب تهاجمی تر از این فصل بود. به واقع تعداد موقعیت هایی که استقلال فصل گذشته خلق می کرد به مراتب بیشتر از این فصل بود و این کار مهدی قایدی و شیخ دیاباته را برای گلزنی راحت تر می کرد. البته سبک بازی این فصل هم منجر به صدرنشینی شده و قابل نقد نیست و شاید مهدی نیاز به زمان دارد که در این ترکیب جا بیافتد و راه گلزنی را پیدا کند. به نفع اوست در روزهایی که شیخ در ترکیب حضور ندارد گلزنی را تمرین کند. یا در روزهای که در پست وینگر یا هافبک چپ به میدان می رود. این سبب تطابق پذیری او با شیوه های مختلف می شود. هم چنان که در ترکیب تیم ملی و در بازی با بوسنی نشان داد در کنار شیخ هم بازی نکند مهاجم گلزنی بشمار می رود.

۶ بازی بدون گل؛ این دست از اتفاقات در برهه ای برای بهترین مهاجمان رخ می دهد و گاهی فشار روانی این آمار کار گلزنی را سخت می کند. این هنر محمود فکری است که فشار روحی و روانی را از روی این بازیکن بر دارد و با انجام تمرینات اختصاصی با او کاری کند که زودتر پایش به گل برسد. ارایه بازی تهاجمی از سوی استقلال و هم چنین خلق موقعیت برای مهدی می تواند به بحران عدم گلزنی این بازیکن پایان دهد.

تگ ها


استقلال تهران مهدی قایدی