بازی ۶ دقیقه ای را بردیم و وارد تاریخ رئال شدم

واندرلی لوکزامبورگو سرمربی برزیلی بین سال های ۲۰۰۵ تا ۲۰۰۶ هدایت رئال مادرید را برعهده داشت....

به گزارش "ورزش سه"، رئال مادرید فصل ۰۵-۲۰۰۴ را با خوزه آنتونیو کاماچو شروع کرد اما او در سپتامبر ۲۰۰۴ از سمت خود استعفا کرد. سپس گارسیا رامون تا ۳۰ دسامبر جای او را گرفت ولی او هم جای خود را به واندرلی لوکزامبورگو داد.

مرد برزیلی هدایت رئال را برعهده گرفت و در نیم فصل دوم، تحولی نسبی در این تیم ایجاد کرد. لوکزامبورگو هم یک سال بعد از رئال اخراج شد تا دوران موفقیت آمیزی با کهکشانی ها نداشته باشد.

مربی برزیلی که اکنون هدایت پالمیراس را برعهده دارد، در روز تولد ۶۸ سالگی خود، پاسخگوی سوالات شبکه اسپورت تی وی بود. در این مصاحبه زنده دو تصویر قاب شده از جلد نشریه مارکا روی دیوار جلب توجه می کرد.

لوکزامبورگو در این رابطه گفت:« این دو جلد مارکا برای من ارزش زیادی دارد. یکی به اولین پیروزی من به عنوان مربی رئال بر می گردد. همان دیدار عقب افتاده برابر سوسیداد که به دلیل تهدید بمبگذاری، به تعویق افتاد. بازی پس از ۸۴ دقیقه ۱-۱ مساوی شده بود و ما باید شش دقیقه پایانی را انجام می دادیم.

با گلی که زیدان از روی نقطه پنالتی به ثمر رساند، توانستیم پیروز شویم. تصور کنید که شش دقیقه فرصت بازی بود و ما در نهایت برنده شدیم. با همان برد، من وارد تاریخ رئال شدم.

تصویر دوم هم به روز معارفه من در رئال بر می گردد. معتقدم هواداران رئال من را با آن پیروزی در بازی شش دقیقه ای و نیز برتری ۴-۲ در ال کلاسیکو به یاد می آورند.»

تگ ها


زیدان لوکزامبورگو بارسلونا رئال مادرید