باز هم جنجال بخاطر سیستم کمک داور ویدیویی

شب گذشته یوونتوس در یک دیدار سخت و نزدیک موفق شد با تک گل برناردسکی، کالیاری را شکست بدهد و با سه امتیاز از ساردینیا خارج شود؛ با این حال این مسابقه جنجال های زیادی به همراه داشت ......

شب گذشته یوونتوس در یک دیدار سخت و نزدیک موفق شد با تک گل برناردسکی، کالیاری را شکست بدهد و با سه امتیاز از ساردینیا خارج شود؛ با این حال این مسابقه جنجال های زیادی به همراه داشت. در دو صحنه، کالیاری ها معتقد بودند داور باید از سیستم کمک داور ویدیویی استفاده می کرد اما به راحتی از کنار آنها گذشته است.
مسئولان و بازیکنان کالیاری معتقدند داور در دو صحنه باید از VAR استفاده می کرد. مورد اول خطای هند برناردسکی در محوطه جریمه بود که اعتراض شدید تیم میزبان را به همراه داشت. صحنه دیگر برخورد آرنج بن عطیه به صورت لئوناردو پاوولتی بود که داور بازهم بدون بازبینی فیلم، از کنار آن گذشت. نکته مهم اینکه پس از این برخورد، یوونتوس به گل رسید. این اتفاقات، واکنش های زیادی را به همراه داشته است که به مرور آن ها می پردازیم.
مکس الگری سرمربی یوونتوس در این مورد به مدیاست پرمیوم گفت:
VAR وسیله ای است که قرار بود تنش را کمتر کند اما برعکس حاشیه ها را بیشتر کرده است. زیرا دیگر تیم ها تصمیم داور را نمی پذیرند.
دیگو لوپز، سرمربی کالیاری به مدیاست پرمیوم گفت:
تصاویر کاملا گویا هستند؛ چیز بیشتری نمی توان گفت. داوران در استفاده از VAR برای تیم های کوچکتر به اندازه تیم های بزرگتر حساس نیستند.
آندره آ بارتزالی در واکنش به اینکه چرا در صحنه گل با وجود اینکه بازیکنان یوونتوس دیدند پاوولتی روی زمین است؛ به بازی ادامه دادند، به اسکای اسپورت ایتالیا گفت:
قوانین می گوید این داور است که تشخیص می دهد پس از افتادن یک بازیکن روی زمین، بازی را متوقف کند یا خیر. در آن صحنه او ترجیح داد کار ادامه پیدا کند. در آن لحظه ما تیم برتر بودیم و به گل رسیدیم.
رئیس کالیاری، توماسو گیولینی درباره اتفاقات دیشب، افزود:
ما برای چنین بازی هایی زندگی می کنیم. دقیقا این اتقاقات در رم به ضرر ما افتاد و حالا نمی دانم داور چرا به نفع ما نخواست از VAR استفاده کند. اگر مردم لیگی رقابتی می خواهند یک بحث است اما اینکه برخی می خواهند تیم های بزرگ همیشه برنده شوند؛ بحث دیگری پیش می آید. آنها حداقل به ما بگویند تا تکلیف خودمان را بدانیم. به نظرم حق تیم های کوچکتر پایمال می شود. دقیقا مرتنز هفته پیش مقابل کروتونه با دست توپ را زد ولی داور به راحتی از کنار آن گذشت. امشب برناردسکی به خاطر خطای هند باید اخراج هم می شد. اصلا چرا داور زحمت بازبینی صحنه را به خود نداد؟ یکی به من بگوید این سیستم چطور کار می کند؟
انریکو واریاله، مفسر معروف شبکه رای اسپورت نیز اظهارات جنجالی به زبان آورد که در نهایت با واکنش مدیر این شبکه همراه شد. وی در توئیتر خود نوشت:
اتفاقات بازی دیشب شبیه قبلی ها بود؛ زمانیکه VAR اختراع نشده بود. می خواهم بدانم پس از این پیروزی، طرفداران یوونتوس چه چیزی برای گفتن دارند؟ باعث تعجب است که کالوارزه، خطای بن عطیه را ندید و عجیب تر این بود که او نخواست صحنه را بازبینی کند. او باید شرمنده باشد.
شبکه رای بعد از این اظهارات در بیانیه ای اعلام کرد این صحبت ها، عقاید شخصی واریاله بوده و هیچ ارتباطی با این شبکه ندارد.

تگ ها


اخبار روز سری آ فوتبال