باز هم قهرمانی پرسپولیس و باز هم ذوب آهن

پرسپولیسی ها بدترین خاطره فصل گذشته شان مربوط به ذوب آهن است؛ تیمی که در جام حذفی آنها را حذف کرد و در هفته پایانی نیز نتوانست مانع از قهرمانی استقلال خوزستان شود ......

پرسپولیسی ها بدترین خاطره فصل گذشته شان مربوط به ذوب آهن است؛ تیمی که در جام حذفی آنها را حذف کرد و در هفته پایانی نیز نتوانست مانع از قهرمانی استقلال خوزستان شود ...

 پرسپولیسی ها بدترین خاطره فصل گذشته شان مربوط به ذوب آهن است؛ تیمی که در جام حذفی آنها را حذف کرد و در هفته پایانی نیز نتوانست مانع از قهرمانی استقلال خوزستان شود.
 

به گزارش مدال به نقل از "ورزش سه"، ذوب آهن در فصل گذشته در جام حذفی میزبان پرسپولیس بود و در نهایت روی اشتباهات محض داوری نتیجه را واگذار کرد و از این جام کنار رفت. البته این شکست تلخ تنها خاطره بد آنها از ذوب آهن در فصل گذشته نیست و سرخ ها در هفته پایانی لیگ امیدوار بودند ذوب آهن با هدایت یحیی گل محمدی موفق به متوقف کردن استقلال خوزستان شود و آنها در آزادی جشن قهرمانی برگزار کنند. اتفاقی که با توجه به شکست دو بر صفر این تیم رخ نداد و این یحیی گل محمدی بود که بار دیگر شاهد از دست رفتن قهرمانی پرسپولیس با توجه به شکست تیمش بود.


پرسپولیس اکنون در بهترین شرایط خود در چند سال اخیر برای کسب عنوان قهرمانی تلاش می کند. آنها با کسب 29 امتیاز از 13 دیدار قبلی خود، چشم به 2 دیدار آتی مقابل ذوب آهن و سیاه جامگان دوخته اند تا در کورس سایه به سایه با تراکتورسازی به قهرمانی نیم فصل دست یابند.

پرسپولیس در هفته چهاردهم لیگ به مصاف ذوب آهن خواهد رفت و در سمت مقابل تراکتورسازی به عنوان جدی ترین رقیب آنها در نیم فصل اول، برابر سپاهان قرار خواهند گرفت. نمایندگان اصفهانی که سال ها عناوین مهم فوتبال ایران را به خود اختصاص داده بودند اکنون نقش اول در لیگ را بار دیگر ایفا خواهند کرد و این در حالی است که ذوب آهن با شرایط بهتر نسبت به دیگر همشهری خود در تلاش برای کسب عنوان در لیگ شانزدهم است.


پرسپولیس در هفته پایانی نیم فصل اول در تهران به مصاف سیاه جامگان خواهد رفت و البته تراکتورسازی نیز برابر شاگردان علی دایی و نفت تهران در تختی به میدان خواهد رفت. پرسپولیس با دو اختلاف امتیاز نسبت به تراکتورسازی البته از شانس بیشتری برای قهرمانی نیم فصل برخوردار است و این نیازمند این است که از میدان فولادشهر دست خالی زمین را ترک نکند و به نظر می رسد تک امتیاز بازی نیز می تواند آنها را به خواسته شان در پایان هفته پانزدهم برساند.