باز هم والورده، باز هم آلبا؛ دوباره شکست!

لالیگا برای بارسلونا خوب شروع نشد. شکست برابر آتلتیکو بیلبائو در حالی رقم خورد که نقاط ضعف فصل گذشته تیم والورده کماکان به چشم می‌خورد....

مدیران بارسلونا در فصل تابستان بیشتر از 250میلیون یورو هزینه نکردند تا مشکلات فصل گذشته همچنان توی ذوق بزند. بعد از شکست برابر بیلبائو – که باعث شد برای اولین بار بارسلونا بعد از سال 2009 مسابقات را با شکست آغاز کند- ردپای پررنگ والورده بیشتر از هر کسی به چشم می‌خورد. هارمونی نداشتن تیم، انتخاب خط میانی سه‌نفره – آلنا، دی یونگ و سرخی روبرتو- در حالی که راکیتیچ و بوسکتس روی نیمکت نشسته بودند و نمایش ناامیدکننده گریزمان و دمبله که نشان می‌داد کاتالان‌ها هنوز به فرم مطلوبی نرسیده‌اند. والورده در کنفرانس مطبوعاتی بعد از مسابقه از لزوم نزدیک دروازه بازی کردن گریزمان حرف زد، اما در طول مسابقه دقایق زیادی از مهاجم فرانسوی‌اش به عنوان وینگر استفاده کرد تا زهر گریزمان در محوطه جریمه گرفته شود. مشکلات بارسلونا بدون لیونل مسی همچنان پابرجاست؛ بارسلونا برای پیدا کردن گزینه‌ای که در نبود مسی بتواند مشکلات خط حمله را حل کند، پول زیادی خرج کرده است؛ از عثمان دمبله و فیلیپ کوتینیو تا گریزمان. اما بارسلونا با وجود این اسم‌ها، بدون لیونل مسی شبیه شیری بدون یال و کوپال است. تاکتیک‌های والورده بدون حضور مسی کاربردی ندارند و مهمترین مقصر این آشفتگی تاکتیکی والورده است.

هرچند گل‌های خورده بارسلونا با خطی فرضی معمولا به یک نام دیگر هم می‌رسند؛ یوردی آلبا. بعد از شاهکار آنفیلد که اشتباهات آلبا کشتی بارسلونا را غرق کرد و شکست در فینال جام حذفی مقابل والنسیا که آلبا روی هر دوگل مقصر اول بود، در شروع فصل جدید هم یوردی آلبا نشان داد به هیچ وجه نمی‌توان رویش حساب کرد و گل لحظات پایانی بیلبائو از جای خالی او در سمت چپ دفاعی بارسلونا پایه‌ریزی شد. بارسلونا دیشب اولین مسابقه فصل را انجام داد و هنوز مسابقات زیادی باقی مانده است. اما چیزی که هواداران این تیم را نگران کرده، باقی ماندن مشکلات فصل گذشته تیم و عیان شدن آنها در همین ابتدای فصل است. اتفاقی که والورده باید در هفته‌های بعد آنها را حل کند؛ و گرنه بعید است بتواند فصل آینده را هم به عنوان سرمربی بارسلونا شروع کند.

بیشتر بخوانید: 

خلاصه بازی بیلبائو 1 - بارسلونا 0 / ویدیو

تگ ها


بارسلونا ارنستو والورده یادداشت یادداشت‌های اختصاصی جوردی آلبا آنتوان گریزمان بارسلونا لالیگا فوتبال