باشگاه استقلال اطلاعیه داد/ پای سوپر جام در میان نیست!

دو تیم استقلال و پرسپولیس روز دهم فروردین برای هشتاد و نهمین بار به مصاف هم می‌روند....

دو تیم استقلال و پرسپولیس روز دهم فروردین برای هشتاد و نهمین بار به مصاف هم می‌روند.

باشگاه استقلال در پی اعتراض هوادارانش با انتشار اطلاعیه ای درباره اینکه چرا دربی پیش رو دربی 89 است توضیحاتی ارائه کرده است.

به گزارش خبرنگار مدال، چند روز پیش خبر دادیم که هواداران استقلال از باشگاه ناراضی هستند که چرا در کانال رسمی تلگرام خود دربی پیش رو را دربی 89 تلقی می کند.

هواداران استقلال معتقد بودند که باشگاه با این اقدام دربی سوپرجام و نتیجه 3 بر 0 را به رسمیت شناخته است. ارائه این آمار با پرسش‌ هایی از سوی هواداران همراه شد که آیا باشگاه استقلال، سوپر جام را به رسمیت شناخته؟ در پاسخ به این پرسش باید گفت که باشگاه استقلال نتیجه سوپر جام را به رسمیت نشناخته و برای احقاق حق تلاش‌های زیادی انجام داده‌اند و منتظر نتیجه دادگاه عالی داوری ورزش هستند. از این رو باشگاه استقلال اطلاعیه ای صادر کرده و در آن اعلام کرده یکی از دربی های دهه چهل که در آمار ها لحاظ نشده و در سال های اخیر از آن رونمایی شده است را در آمارها اضافه کرده و به همین دلیل دربی پیشرو دربی 89 خواهد بود.

متن اطلاعیه باشگاه استقلال به شرح ذیل می باشد:

در آمارهای ارائه شده از دربی، یک داربی مغفول مانده است. مهدی حدادپور با همکاری فدراسیون آمار و ارقام، سال گذشته بعد از تحقیقات مفصل، ثابت کردند که یک دربی در آمارهای دربی جا مانده است. 
این دربی، دومین دربی است که در ۲۷ مرداد سال ۴۷ برگزار شده و با تساوی یک بر یک به پایان رسیده است.

این دیدار دوستانه بوده است و هدایت استقلال را مرحوم علی دانایی فر و هدایت پرسپولیس را پرویز دهداری برعهده داشته است.

تیم استقلال با ترکيب مهدی کشاورز (دروازه بان)، کاردان ( عزت جانملکي)، اونيک، مهدی لواساني، منصور پورحيدري، منشي زاده، غلامحسین فرزامي، مهدی حاج محمد، داريوش مصطفوي، حسین جابري زاده و مرتضي شرکاء در اين بازي حاضر شده و براي پرسپوليس هم کاظم بياني (دروازه بان) مهراب شاهرخي، ابراهيم آشتياني، محمود بيداريان، رضا وطنخواه (کاظم رحيمي)، اديبي، فریدون معيني، فهيمي، عليزاده، حسین هميشه جوان و ناظم گنجاپور به ميدان رفته‌اند. 

این دیدار در ورزشگاه امجدیه (شیرودی) با حضور ۱۲ هزار نفر برگزار شده است.

قضاوت این بازی بر عهده مرحوم داوود حیدری بوده است. در این بازی ابتدا حسین جابری زاده در دقیقه ۶۷ برای استقلال گل زده و حسین همیشه جوان در دقیقه ۸۴ از روی نقطه پنالتی برای پرسپولیس کار را به تساوی کشانده است.

علی جباری و مهدی کشاورز دو پیشکسوت استقلال با تایید خبر فوق به سایت رسمی باشگاه استقلال گفتند که لباس استقلال در این دیدار آبی کمرنگ بوده است و این دیدار به مناسبت سالگرد کودتای ۲۸ مرداد که علیه دولت ملی دکتر مصدق انجام شده بود، برگزار شد.

جباری درباره غیبتش در این بازی هم گفت: من برای شرکت در رقابت‌های ارتش‌های جهان در این بازی حاضر نبودم.