۶ باشگاه انگلیسی حق جذب بازیکن خارجی ندارند

۶ باشگاه انگلیسی که هنوز به طور رسمی از سوپرلیگ اروپا کنار نکشیده اند، به شکلی جدی از سوی اتحادیه فوتبال انگلیس تهدید شدند....

به گزارش "ورزش سه"، یوونتوس، رئال مادرید و بارسلونا سه پاشگاهی هستند که همچنان بر تشکیل سوپرلیگ اصرار دارند و از این پروژه جنجالی کنار نکشیده اند. سوپرلیگ که قرار بود تورنمنتی محدود و بسته و موازی با چمپیونزلیگ باشد با دوازده باشگاه موسس اعلام وجود کرد اما ظرف ۴۸ ساعت و با اعتراض گسترده هواداران و اهالی فوتبال با شکست مواجه شد و پس از کناره گیری شش باشگاه بزرگ انگلیسی، اینتر، میلان و اتلتیکو نیز از این پروژه کنار کشیدند.

اخیرا روسای بارسلونا و رئال تایید کردند که شش باشگاه انگلیسی هنوز به طور رسمی از سوپرلیگ کنار نکشیده اند و در این راه موانعی قانونی وجود دارد.

مارک بولینگهام مدیر اجرایی اتحادیه فوتبال انگلیس امروز در جریان یک مصاحبه هشدار داد که اگر منچستریونایتد، منچسترسیتی، لیورپول، تاتنهام، آرسنال و چلسی همچنان در سوپرلیگ بمانند، حق جذب بازیکن یا مربی خارجی را نخواهند داشت.

او در این رابطه گفت:« به این شش باشگاه هشدار داده ایم که اگر به پروژه سوپرلیگ وفادار بمانند، نمی توانند نه مربی و نه بازیکن خارجی استخدام کنند. از وزارت امور داخله درخواست کرده ایم تا به مربیان یا بازیکنان خارجی که جذب این شش باشگاه می شوند، اجازه کار ندهد. پس از خروج از اتحادیه اروپا قدرت وزارت داخله بیشتر هم شده و به راحتی می تواند به افراد خارجی مجوز کار ندهد.»

تگ ها


یوفا تاتنهام آرسنال منچستر یونایتد چلسی منچستر سیتی لیورپول