باشگاه باید چارچوب داشته باشد/بیانی:هرکه پیش وزیر برود مدیرعامل میشود!

شاهرخ بیانی، پیشکسوت فوتبال ایران در گفت و گوی اختصاصی با مدال درباره شرایط این روزهای استقلال گفت....

شاهرخ بیانی، پیشکسوت فوتبال ایران در گفت و گوی اختصاصی با مدال درباره شرایط این روزهای استقلال گفت.

عدم ثبات مدیریتی گریبانگیر باشگاه ها شده است
به گزارش خبرنگار مدال، شاهرخ بیانی، بازیکن و مربی پیشین استقلال روی خط اینترنتی مدال، در خصوص شرایط استقلال در آستانه شروع لیگ نوزدهم گفت: این تغییر و تحولاتی که همواره در استقلال ایجاد می شود به این تیم ضربه می زند. به نظر من ثبات مدیریتی در تیم هایی مثل استقلال و پرسپولیس بسیار اهمیت دارد. در این باشگاه ها چند ماه یکبار مدیر و معاون عوض می شود که این موضوع به این باشگاه ها ضربه می زند. عدم ثبات مدیریتی گریبانگیر باشگاه ها شده است و همین موضوع حواشی زیادی ایجاد می کند. در استقلال هر کسی برای خودش صحبت می کند. این باشگاه سخنگو ندارد، معاون باشگاه بدون هیچ کارشناسی فنی برای تیم بازیکن انتخاب می کند، کمیته فنی داریم اما هیچ دخل و تصرفی در مسائل فنی ندارد، همه این ها حاشیه هایی را برای استقلال ایجاد کرده است که امیدواریم در آستانه شروع بازی های لیگ این حواشی کمرنگ تر بشود.
شاهرخ بیانی در ادامه گفت: چند سال است که استقلال نتیجه ای که شایسته است را نگرفته و همه این ها به دلیل همین دست حواشی بوده است. مدیرعاملان جدید با علم به همه مشکلات به باشگاه می آیند اما جز این که بدهی به بدهی های گذشته اضافه شود هیچ اتفاقی نمی افتد. مسئله دلالی ها در فوتبال هم که جای خود دارد. مدیربرنامه یک بازیکن، 5 بازیکن دیگر را هم به تیم می آورد و می شود همه کاره تیم که حرف اول را می زند! که همه این ها به مدیریت برمی گردد.
پیشکسوت استقلال تاکید کرد: اگر این مسائل در استقلال مدیریت شود، با توجه به این که این تیم محبوب، پرطرفدار و یک تیم بزرگ است می تواند باز هم به موفقیت برسد. تیم ها در فوتبال ایران تقریبا در یک سطح هستند و آن تیمی به موفقیت می رسد که بتواند حاشیه های اطرافش را کنترل و مدیریت کند.


شرایط فوتبال در همه جای دنیا با ایران متفاوت است
شاهرخ بیانی با توجه به این که سال هاست که ساکن ترکیه است درباره شرایط فوتبال در این کشور و مقایسه اش با فوتبال ایران اظهار داشت: شرایط فوتبال نه تنها در ترکیه بلکه در همه جای دنیا با ایران متفاوت است. در کشوری مثل آلمان ثبات مدیریتی حرف اول را می زند و رئیس فدراسیونش 30 سال در راس کار به فعالیتش ادامه می دهد و می تواند برنامه ریزی درست داشته باشد. مربی ها ثبات دارند، مدیران ثبات دارند و به راحتی می توانند برنامه ریزی بلندمدت داشته باشند و آن را اجرایی کنند. فوتبال ترکیه هم از آلمان الگوبرداری کرده است. همه چیز با حساب و کتاب است و اصلا به اندازه فوتبال ایران تغییر و تحول در باشگاه ها دیده نمی شود. تغییرات زیاد چه در بعد مدیریتی و چه در سطح بازیکنان به فوتبال ضرر می زند.


در تیمی مثل استقلال هر سال به اندازه یک تیم کامل بازیکن جابجا می شود!
بیانی درباره تغییرات زیاد و رفت و آمدهای بیش از اندازه بازیکنان در استقلال گفت: تغییرات در تیم استقلال بسیار زیاد بوده است. در حال حاضر به ندرت بازیکنی در این تیم دیده می شود که 4 سال سابقه حضور در استقلال را داشته باشد. هیچ زمان در باشگاه های دنیا تا این حد شاهد تغییر بازیکن نبوده ایم. نهایتا در هر فصل یکی، دو بازیکن در تیم ها جابجا می شوند و یا از بازیکنان آکادمی های باشگاه ها استفاده می شود. اما در تیمی مثل استقلال هر سال به اندازه یک تیم کامل بازیکن جابجا می شود! این ها مشکلاتی است که در فوتبال ایران وجود دارد.


استقلال مثل وزارتخانه است و مدیرانش باید اندازه وزیر کار کنند
مربی پیشین استقلال درباره نقش هیئت مدیره در باشگاه ها اظهار کرد: نقش هیئت مدیره در باشگاه های فوتبال پولسازی است. هیئت مدیره بازوی باشگاه است که نقش کلان در اداره باشگاه دارد.متاسفانه در فوتبال ایران اما اعضای هیئت مدیره باشگاه ها بعضا فقط و فقط به واسطه ارتباطات شان به باشگاه ها ورود می کنند و چیزی به باشگاه اضافه نمی کنند که هیچ بلکه با مصاحبه های گاه و بیگاه حاشیه های جدیدی هم برای تیم ها به وجود می آورند. کار باشگاه استقلال کار ساده ای نیست و اگر قرار است تغییراتی در هیئت مدیره صورت بگیرد باید کسانی به این باشگاه اضافه شوند که بتوانند وقت بگذارند و کمک حال باشند. اعضای هیئت مدیره استقلال باید به اندازه یک وزیر پای کار باشند و فعالیت داشته باشند.


هرکه پیش وزیر برود مدیرعامل استقلال می شود!
شاهرخ بیانی درخصوص نحوه انتخاب مدیران در استقلال و سایر باشگاه ها طی سال های اخیر گفت: متاسفانه چندین سال است چه در ورزش و چه در سایر ابعاد جامعه شاهد آن هستیم که افراد به واسطه ارتباطات بر راس امور گذاشته می شوند و نه بر پایه توانایی هایشان. این افراد بدون هیچگونه کارشناسی لازم بر مسند کارها قرار می گیرند و نهایتا هم بدون آن که نتیجه لازم را کسب کنند مجبور به ترک صندلی شان می شوند و این نحوه انتخاب مدیران به جز ضربه زدن بر پیکر اقتصاد، ورزش و ... عایدی دیگری ندارد. در باشگاه های فوتبال هم هرکس با وزیر آشنایی داشته باشد و به دفتر وزیر رفت و آمد داشته باشد نهایتا می تواند پست بگیرد و برروی صندلی مدیریت هم بنشیند.


باشگاه باید یک چارچوب مشخص داشته باشد 
پیشکسوت استقلال درباره رکوردزنی باشگاه استقلال در داشتن حاشیه طی ماه های اخیر و ارائه راهکار برای پایان دادن به آن ها تاکید کرد: مدیرعامل باشگاه استقلال باید هرچه زودتر یک برنامه ریزی صحیح برای این موضوعات بکند. باشگاه حتما باید سخنگو داشته باشدو حضور کمیته فنی قوی در استقلال می تواند بسیاری از مشکلات را حل کند. باشگاه باید یک چارچوب مشخص داشته باشد و خبرهای درون باشگاه هم فقط از طریق سخنگو انتشار پیدا کند و شفاف سازی صورت گیرد تا این همه خبرمتفاوت درباره استقلال منتشر نشود متاسفانه اخیرا در بعد رسانه ای باشگاه بسیار بد عمل کرده و به دلیل نداشتن سخنگو و عدم شفاف سازی حواشی بسیاری برای استقلال ایجاد شده است.


امسال بدترین سال برای استقلال بود
شاهرخ بیانی در ادامه اذعان کرد: امسال به نظر من از نظر حاشیه های موجود بدترین سال برای استقلال بوده است. همین استعفاهایی که در استقلال صورت گرفته، رفتن معاون باشگاه، استعفای رئیس هیئت مدیره، جدایی 17 بازیکن و ... همه این ها بدون کارشناسی صورت گرفته و برای استقلال حواشی زیادی تولید کرده است.
بیانی در پایان گفت: امیدواریم هرکه در استقلال بر مسند کار قرار می گیرد با اطلاع کامل از قدمت این باشگاه و شرایط آن قبول مسئولیت کند. کارش را بلد باشد وبداند که کجا آمده است.

 

بیشتر ببینید:

شاهرخ بیانی: هر کس پیش وزیر می‌رود مدیرعامل استقلال می‌شود /ویدیو