۴ باشگاه بزرگ خواهان جذب ستاره گرانقیمت بارسا

بارسلونا یا باید همین تابستان با دمبله بر سر تمدید به توافق برسد یا او را در فهرست فروش قرار دهد....

به گزارش "ورزش سه"، عثمان دمبله ستاره جوان فرانسوی، تابستان ۲۰۱۷ و پس از شورش علیه باشگاه دورتموند و خودداری از حضور در تمرینات، توانست مجوز جدایی خود را گرفته و به عنوان جانشین نیمار به بارسلونا بپیوندد. رقم انتقال او، ۱۰۵ میلیون یورو ثابت به علاوه ۴۰ میلیون یورو بندهای متغییر عنوان شد.

در سه فصل گذشته دمبله سایه ای از گذشته خود هم نبود و تحت تاثیر مصدومیت های متوالی هرگز نتوانست ارزش هایش را اثبات کند. تابستان گذشته بارسا تمایل جدی به فروش او داشت ولی دمبله که تا ۲۰۲۲ قرارداد دارد، تحت هیچ شرایطی راضی به جدایی نشد در حالی که گفته می شد از منچستریونایتد پیشنهادی خوب دارد.

دمبله در بارسا ماند و زیر نظر رونالد کومان سرمربی بارسا توانست به روزهای اوجش برگردد. او البته در نیم فصل اول دو نوبت دیگر هم مصدوم شد ولی حالا در ۲۳ بازی متوالی بدون مشکل توانسته در ترکیب بارسا قرار بگیرد و در ۱۸ بازی نیز فیکس بوده است. او ۵ گل زده و ۲ پاس گل داده است و دیگر نمی توان ترکیب بارسا را بدون دمبله تصور کرد.

فرارهای او یک آزار دائمی برای هر مدافعی محسوب می شود و شاید تنها نقطه ضعف او در تمام کنندگی باشد. پیشرفت دمبله باعث شده تا سران بارسا حالا با چرخشی ۱۸۰ درجه ای به فکر تمدید با او باشند.

این اتفاق اما ساده نیست و هزینه بر خواهد بود. ستاره ۲۳ ساله فرانسوی تنها یک سال و ۴ ماه دیگر قرارداد دارد و یا بارسا باید با او به توافق برسد یا همین تابستان مجوز جدایی اش را صادر کند؛ چرا که از دست دادن دمبله به شکل رایگان در تابستان ۲۰۲۲ همچون کابوس خواهد بود. بارسا می داند بازیکنی که ۱۴۵ میلیون یورو جذبش هزینه داشته را نباید رایگان از دست بدهد.

دمبله همین حالا ۴ باشگاه بزرگ را خواهان خود می بیند و اگر بر سر تمدید به توافق نرسد، مشکلی برای انتخاب تیم بعدی خود نخواهد داشت.

منچستریونایتد که تابستان گذشته خواهان جذب قرضی با بند خرید دائمی او بود، همچنان علاقه مند به جذب دمبله است. 

یوونتوس دیگر باشگاهی است که دمبله را می خواهد . تابستان ۲۰۱۹ یووه تلاش زیادی برای جذب ستاره فرانسوی داشت ولی خود بازیکن تمایل برای جدایی نداشت. دو باشگاه دیگر خواهان دمبله، پی اس جی و لیورپول هستند.

او در نهایت با بارسا تمدید می کند یا پیراهن یکی از ۴ باشگاه فوق را به تن خواهد کرد؟

تگ ها


پاری سن ژرمن فوتبال جهان بارسلونا لالیگا فوتبال