باشگاه نساجی؛ زود قضاوت نکنید

به دنبال کارشناسی داوری بازی فولاد - نساجی در برنامه فوتبال برتر، باشگاه نساجی بیانیه ای را صادر کرد....

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، در بیانیه باشگاه نساجی این چنین آمده است: « نساجی همانند همه تیم ها هم از اشتباهات داوری متضرر شده و هم منتفع؛ تکرار می کنیم هم متضرر هم منتفع. مثل همه تیم ها. اما هیچ گاه به دنبال صدور بیانیه نبوده تا سهم خود را در ایجاد فضای امن برای داوران به منظور قضاوت های بهتر ادا کند و به طور جد بر این باور است اگر اشتباهی هم رخ می دهد، سهوی است. همانند خطای صورت گرفته به روی احسان قهاری در بازی با شهر خودرو که در داخل محوطه جریمه رخ داد اما داور به اشتباه توپ را بیرون از محوطه جریمه کاشت. یا اخراج نکردن محمد دانشگر در بازی با استقلال یا ... 

در پایان بازی فولاد – نساجی که با نتیجه مساوی یک بر یک پایان یافت جواد نکونام سرمربی محترم تیم فولاد مدعی شد گل نساجی خطا بوده، داور باید به علیرضا حقیقی کارت قرمز نشان می داده و از همه مهمتر دو پنالتی مسلم به سود فولاد نگرفت! این یعنی فاجعه داوری. البته آقا جواد که زحمات صادقانه او در قائمشهر منجر به بازگشت نساجی به سطح اول فوتبال کشور بعد از ۲۴ سال شد کمی بی انصافی کرد و مدعی شد نساجی در این بازی وقت کشی کرد در حالی که به گواه سایت های آنالیز نساجی در این بازی بیشتر از فولاد صاحب توپ و میدان بود و بیشتر از میزبان خود پاس داد. 

بگذریم؛ از ابتدا مشخص بود این ادعا درست نیست. ادعایی که ایضا از سوی سید محمد علوی سرپرست محترم تیم فولاد تکرار شد!

غیر از این بود کمیته داوران دکتر بیژن حیدری یکی از داوران خوب فوتبال ایران را برای قضاوت مسابقه حساس استقلال – سپاهان انتخاب نمی کرد. دوشنبه شب در کارشناسی داوری برنامه فوتبال برتر مشخص شد گل نساجی خطا نبوده، داور در دادن اخطار به علیرضا حقیقی درست تصمیم گرفته و پنالتی های نیز علیه شیمبا و بوحمدان رخ نداده! تازه در یک صحنه باید خطا روی رضا جعفری را اعلام می کرده  (چسبیده به خط محوطه جریمه که منجر به ایجاد یک موقعیت خوب برای نساجی می شد) به زعم نظر مثبت دو کارشناس از سه کارشناس و هم چنین در صحنه توپ ربایی صالح حردانی که منجر به پاس موقعیت تک به تک برای شیمبا شد باز هم به زعم دو کارشناس از سه کارشناس خطا روی بازیکن نساجی محرز بود. 

باشگاه نساجی به دنبال بازپس گیری این ادعا از سوی سرمربی و سرپرست رقیب و حتی عذرخواهی نیست. تنها یک توصیه دارد؛ زود قضاوت نکنید! 

باشگاه نساجی همان طور که از سوت های اشتباه ناراحت می شود از سوت های به سود هم خرسند نیست و امیدوار است با تلاش های مجدانه فدراسیون فوتبال در نهایت سیستم کمک داور ویدئویی وارد استادیوم های ایران شود و اشتباهات داوری به صفر برسد.»

تگ ها


فوتبال ایران نساجی مازندران لیگ برتر خلیج فارس فوتبال