باشگاه های ایتالیایی و تکرار یک کابوس بعد از ۵ سال

بعد از گذشت نزدیک به پنج سال دوباره هیچ تیم متعلق به کشور ایتالیا در مرحله یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان اروپا حاضر نیست....

به گزارش "ورزش سه"، بعد از برگزاری دیدارهای شب گذشته، مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان اروپا به شکل رسمی خاتمه یافت و هشت تیم پایانی حاضر در این مسابقات مشخص شدند. بر این اساس تیم های رئال مادرید، منچسترسیتی، چلسی، لیورپول، بایرن مونیخ، دورتموند، پاری سن ژرمن و پورتو در مرحله یک چهارم نهایی چمپیونزلیگ حاضر هستند.

نکته مهم درباره نام های حاضر در جمع هشت تیم پایانی لیگ قهرمانان به این موضوع مربوط می‌شود که نام هیچ یک از باشگاه های ایتالیایی در میان آنها مشاهده نمی‌شود. یوونتوس با شکست ناباورانه مقابل پورتو از رقابت ها کنار رفت، آتالانتا برابر رئال مادرید حذف شد و لاتزیو نیز شب گذشته برابر بایرن مونیخ کاری از پیش نبرد تا این تیم هم در رسیدن به مرحله بعدی ناکام مانده باشد.

در حالی شاهد هیچ تیمی از ایتالیا در مرحله یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان نیستیم که آخرین بار این اتفاق در فصل ۱۶-۲۰۱۵ رخ داده بود و اکنون بعد از نزدیک به پنج سال دوباره این اتفاق تکرار شده است. همچنین از زمان آغاز فرمت جدید مسابقات در فصل ۹۳-۱۹۹۲ تنها شش بار اتفاق افتاده که هیچ تیم ایتالیایی نتواند در جمع هشت تیم پایانی مسابقات حضور داشته باشد؛ مسئله ای که به فصول ۰۱-۲۰۰۰، ۰۲-۲۰۰۱، ۰۹-۲۰۰۸، ۱۴-۲۰۱۳، ۱۶-۲۰۱۵ و همین فصل جاری یعنی ۲۱-۲۰۲۰ مربوط می‌شود.

تگ ها


یوونتوس لاتزیو آتالانتا