باقری: این را که بازیکنان به منشا پاس نمی‌دهند، قبول ندارم

به گزارش مدال به نقل از وب سایت نود و به نقل از تسنیم،پرسپولیس در هفته دوم لیگ برتر هم همان تیم باکیفیت فصل گذشته نشان داد و شاید بی دردسرتر از دفعات گذشته موفق شد تراکتورسازی را در زمین خودش شکست دهد ......

به گزارش مدال به نقل از  وب سایت نود و به نقل از تسنیم، پرسپولیس در هفته دوم لیگ برتر هم همان تیم باکیفیت فصل گذشته نشان داد و شاید بی دردسرتر از دفعات گذشته موفق شد تراکتورسازی را در زمین خودش شکست دهد. کریم باقری دلیل شرایط ایده آل پرسپولیس را حفظ تیم فصل گذشته و جذب بازیکنان تأثیرگذار می داند و اعتقاد دارد این تیم می تواند از پس الاهلی هم برآید.

* پرسپولیس یک برد تقریباً راحت را در تبریز به دست آورد، این بازی را چطور دیدید؟
بازی های پرسپولیس و تراکتورسازی همیشه جذاب و دیدنی است. از زمانی که تراکتورسازی به لیگ برتر آمده به خاطر تماشاگران پرشورش همیشه بازی های این چنینی در تبریز زیبا و جذاب از آب در می آید و این بازی اخیر هم به همین شکل بود. فکر می کنم دو تیم بازی باکیفیت و تهاجمی ارائه دادند و در نهایت تیم ما با استفاده بهتر از موقعیت ها توانست سه امتیاز را کسب کند.

* تراکتورسازی نسبت به فصل قبل ضعیف تر شده است یا اینکه شما نظری غیر از این دارید؟
به هر حال فصل گذشته یکسری اتفاقات در تراکتورسازی رخ داد که به این تیم ضربه زد، اما با تغییراتی که در این تیم صورت گرفته است من به آینده تراکتورسازی خوش بین هستم. اگرچه گل محمدی نتوانست تیمش را تقویت کند، اما بازیکنان جوانی در تیمش هستند که در آینده حرف های زیادی برای گفتن خواهند داشت. تراکتورسازی مقابل پرسپولیس بازی خیلی خوبی ارائه داد و بارها ما را تحت فشار قرار داد. من اعتقاد دارم باید به یحیی و تیمش فرصت داده شود.

* آیا هواداران پرشور تراکتورسازی این فرصت را به یحیی گل محمدی خواهند داد؟
تیم های بزرگ و پرطرفدار همیشه باید طوری نتیجه بگیرند که جوابگوی هواداران خود باشند. همین الان تیم هایی مثل تراکتورسازی، سپاهان و استقلال نتوانسته اند فصل را خوب شروع کنند و همین مسئله ناراحتی هواداران آنها را در پی داشته، اما توصیه من به تماشاگران این تیم ها این است که الان قضاوت کردن در مورد تیم ها خیلی زود است و حداقل باید چهار پنج بازی بگذرد تا تیم ها بتوانند خود را پیدا کنند، مخصوصاً تیمی مثل تراکتورسازی که کادرش تغییر کرده است و بازیکنان جوان و کم تجربه زیادی به این تیم اضافه شده اند.

* به نظر می آید غیر از پرسپولیس تیمی را نمی توان مدعی اصلی قهرمانی دانست، این طور نیست؟
همان طور که گفتم الان زود است بخواهیم تیم ها را ارزیابی کنیم. البته باید خوشحال باشیم تیمی مثل پارس جنوبی در اولین حضورش در لیگ برتر توانسته تا این حد خوب نتیجه بگیرد و من به مهدی تارتار و کادرش بابت این شروع خوب تبریک می گویم. مطمئناً هر چقدر تیم های خوب لیگ برتری بیشتر شوند لیگ هم جذاب تر خواهد شد.

* اما مشخص است با شرایطی که پرسپولیس دارد این تیم را می توان مدعی اول قهرمانی دانست ...
به هر حال تیم ما کمترین تغییرات را نسبت به فصل داشته است و دو سه بازیکن خوب هم به جمع مان اضافه شدند. هدف تیم در این فصل غیر از قهرمانی دوباره در لیگ موفقیت در لیگ قهرمانان آسیاست و باید هم شرایط بهتری داشته باشیم. البته با توجه به قهرمانی مان در فصل قبل این فصل به مراتب کارمان سخت تر است از این جهت که انتظارات هواداران بالاتر رفته است و تیم های حریف نیز با انگیزه متفاوتی مقابل مان قرار می گیرند. مسلماً عنوانی غیر از قهرمانی هواداران پرسپولیس را راضی نخواهد کرد و باید تلاش کنیم چه در رقابت های داخلی و چه بین المللی انتظارات آنها را برآورده سازیم.

 * حضور پرسپولیس در تبریز با اتفاقات حاشیه ای تلخی همراه بود. انتظار این استقبال را از همشهریان تان داشتید؟
من همراه تیم به تبریز نرفتم و یک شب زودتر راهی این شهر شدم، اما شنیدم که چه اتفاقاتی در فرودگاه رخ داده است. متأسفانه یکسری افراد که من آنها را منتسب به تیم تراکتورسازی نمی دانم حرکات زشتی را در فرودگاه مرتکب شدند. البته انتظار می رفت نیروی انتظامی زودتر با آنها برخورد کند. این افراد که حساب شان از طرفداران پرشور تراکتورسازی جداست با فحاشی در فرودگاه اهداف دیگری را دنبال می کردند. در فرودگاه فقط اعضای تیم ما نبودند و افراد عادی زیادی حضور داشتند و برای همین نیروی انتظامی باید زودتر از این ها با این آدم ها برخورد می کرد و اجازه نمی داد آنها آن حرف های زشت را بر زبان بیاورند.

* اما جو ورزشگاه یادگار امام (ره) هم دست کمی از فرودگاه این شهر نداشت!
جو استادیوم بهتر بود، البته نه اینکه اصلاً فحاشی صورت نگیرد. به هر حال جو استادیوم ها در اکثر شهرستان ها مشابه است و سال هاست که این شرایط در فوتبال ایران وجود دارد. من هیچ وقت کار تماشاگران در شهرستان ها را تأیید نمی کنم و فقط امیدوارم این اوضاع بهتر شود.

* نظر شما در مورد زوج منشا و طارمی چیست؟
هر دو بازیکن در شرایط ایده آل نیستند. طارمی در تمرینات آماده سازی نبود و نیاز به تمرینات بیشتری دارد تا به شرایط ایده آل برسد. منشا هم اگرچه در اوکراین با ما بود، اما بعد از آن دو هفته ای درگیر مشکل عفونتی اش بود و این مسئله او را از شرایط ایده آل دور کرد. با این حال منشا خودش را به موقع به بازی های لیگ رساند و در تبریز هم توانست یک گل زیبا به ثمر برساند. هر دو بازیکن در کنار علی علیپور می توانند این فصل خط حمله بسیار خوبی را برای پرسپولیس تشکیل داده و برای هر تیمی دردسرساز شوند.

* در بازی با تراکتورسازی در چند صحنه شاهد بودیم که برخی بازیکنان به منشا پاس نمی دهند، شما متوجه این موضوع نشدید؟
یکسری از بیرون به تیم نگاه می کنند و ممکن است نظرات شان بر خلاف نظر ما باشد که در هر صورت قابل احترام است. به عقیده من همه بازیکنان پرسپولیس به موفقیت تیم فکر می کنند و این مسائلی را که عنوان کردید، قبول ندارم.

* پرسپولیس با نفراتی که در اختیار دارد می تواند از پس الاهلی که فقط ۴۶ میلیارد هزینه جذب بازیکن خارجی کرده است، بربیاید؟
تیمی مثل الاهلی برای عبور از این مرحله دست به هر کاری می زند، از جذب بازیکن خارجی گرفته تا لابی کردن با AFC از این جهت که در کنفدراسیون آسیا خیلی قدرت دارد. ما اگر می خواهیم از این مرحله به سلامت عبور کنیم باید نهایت تلاش خود را به کار بگیرم و در بهترین شرایط به مصاف الاهلی برویم. ما در دو بازی رفت و برگشت مقابل الهلال نشان دادیم که از آنها بهتریم و مطمئناً الهلال تیمی بهتر از الاهلی است. باید بدون توجه به مسائل حاشیه ای و بازیکنانی که الاهلی جذب می کند تمام تمرکزمان را در زمین بازی بگذاریم و ان شاءالله که این تیم را هم شکست خواهیم داد.

 

تگ ها


اخبار روز پرسپولیس لیگ برتر خلیج فارس فوتبال