باقری: رئیس فدراسیون بهترین پست‌ها را برای خودش می‌خواهد

سرمربی سابق تیم ملی وزنه برداری با اطمینان میگوید: با شناختی که از علی مرادی رئیس فدراسیون دارم، میگویم او بهترین پستها را برای خودش میخواهد ......

سرمربی سابق تیم ملی وزنه برداری با اطمینان می‌گوید: با شناختی که از علی مرادی رئیس فدراسیون دارم، می‌گویم او بهترین پست‌ها را برای خودش می‌خواهد.

به گزارش مدال، دو ماه مانده به انتخابات کنفدراسیون وزنه برداری آسیا، شمارش معکوس برای ایرانی‌ها آغاز شد؛ برای حضور در کرسی‌های بین‌المللی. هرچند خیلی‌ها معتقدند رئیس فدراسیون قدمی برای معرفی کسی برنمی‌دارد. کوروش باقری سرمربی سابق تیم ملی وزنه برداری با اطمینان می‌گوید: «با شناختی که از علی مرادی رئیس فدراسیون دارم، می‌گویم او بهترین پست‌ها را برای خودش می‌خواهد و اسمش را برای آن کرسی‌ها به کنفدراسیون وزنه برداری آسیا می‌دهد. نگاهی به افرادی که دور رئیس فدراسیون هستند، نشان می‌دهد او به جز یک یا دو نفر افراد ضعیفی را کنارش قرار داده که هیچ‌یک از آن‌ها شایسته معرفی تصدی پست‌ها در کنفدراسیون آسیا نیستند. مرادی با افراد قدرتمندتر از خودش مثل حسین رضازاده، حسین توکلی، سجاد انوشیروانی و... زاویه دارد و آن‌ها را به کنفدراسیون برای کرسی معرفی نمی‌کند.»
با توجه به فشار تمرینات احتمال مصدومیت اردونشینان تا قبل از رقابت‌های جهانی ترکمنستان وجود دارد که این موضوع کمی نگران‌کننده است، اما کوروش باقری سرمربی سابق تیم ملی وزنه برداری جایی برای نگرانی نمی‌بیند. او می‌گوید: «به نظرم فشار تمرینات با دانش برخواه و همکارانش اصلاً نگران‌کننده نیست. بی‌شک اگر تمرین اولیه اردونشینان خوب باشد، دلواپسی برای تمرین پرفشار معنا ندارد چراکه وزنه بردار در دو حالت مصدوم می‌شود؛ اول استهلاک فیزیکی و بعد هم مصدومیت آنی. در آسیب‌دیدگی به خاطر استهلاک فیزیکی باید بگویم همه وزنه‌برداران باتجربه از آن رنج می‌برند. حتی من هم در دوران قهرمانی‌ام با آن روبه‌رو شدم. وزنه‌برداران همه آرتروز زانو و مشکلات کمر دارند.»
او مصدومیت علی‌حسینی را از نوع اول می‌داند: «حالا سعید علی‌حسینی ملی‌پوش فوق‌سنگین هم مصدومیت نوع اول را دارد. او وزنه‌بردار باتجربه‌ای است که تاکنون دو بار زانوی مصدومش را جراحی کرده است و بعد از یک دوره فشار تمرینی برای بازی‌های آسیایی جاکارتا حالا زانویش دوباره مصدوم شده و زمان می‌خواهد تا دوباره به شرایط ایده‌آل برسد. در این مصدومیت‌ها هیچ‌کس مقصر نیست و برای همه وزنه‌برداران پیش می‌آید.»
به نظر باقری با جوانگرایی، تیم ملی و جوانان بعد از قهرمانی جهان می‌توانند مشترک اردو بزنند: «به خاطر اینکه بعضی از جوانان در هر دو تیم جوانان و ملی هستند بهتر است با برگشت تیم ملی از قهرمانی جهان، دو تیم مشترک برای رقابت‌های آینده تمرین کنند و حتی سرمربی دو تیم یک نفر باشد مثل سال ۲۰۱۱. اردوی مشترک باعث می‌شود هیچ‌یک از اردونشینان حاشیه امنیت نداشته باشند.»
سرمربی سابق تیم ملی وزنه برداری ایران درباره پیش‌بینی نتیجه تیم ایران در رقابت‌های جهانی ترکمنستان می‌گوید: «برگشت ۱۰ کشور محروم به صحنه رقابت‌ها مطمئناً پیش‌بینی نتیجه تیم ایران را سخت‌تر می‌کند. همان‌طور که مسئولان فدراسیون حرف‌هایشان با سال قبل تغییر کرده است. بعضی از مسئولان فدراسیون سال قبل بعد از قهرمانی ایران در جهانی آمریکا با حرف‌های تبلیغاتی گفتند اگر این کشور‌ها هم بودند باز ایران قهرمان می‌شد ولی حالا حرف‌ها عوض شده است. بی‌شک با برگشت دوباره ۱۰ تیم برتر جهان نتیجه تیمی ایران در رقابت‌های جهانی ترکمنستان قهرمانی نیست.»
او، سهراب مرادی را امید اول تیم ایران برای مدال از رقابت‌های جهانی می‌داند: «علاوه بر مرادی که با ریاضت زیاد در سال‌های اخیر افتخارآفرینی کرده، نباید از اسم رضا بیرانوند وزنه‌بردار دسته ۹۶ کیلوگرم هم به سادگی گذشت. او در رکوردگیری از ملی‌پوشان رکورد‌های خوبی ثبت کرده است. 
البته این رقابت‌ها برای وزنه‌برداران جوان باید سکوی پرش باشد. جوانان باید از این فرصت استفاده کنند تا با تجربه‌اندوزی در آینده‌ای نزدیک از بهترین‌های وزنه برداری شوند.»

تگ ها


وزنه‌برداری