بالاتر از رونالدو و مسی؛ گلزنترین ستاره تاریخ فوتبال کیست؟

با اینکه لوئیز سوارز دیروز 400امین گل دوران حرفه‌ای‌اش را در فوتبال باشگاهی زد، اما هنوز وارد فهرست 40گلزن برتر باشگاهی تاریخ فوتبال هم نشده است....

با اینکه لوئیز سوارز دیروز 400امین گل دوران حرفه‌ای‌اش را در فوتبال باشگاهی زد، اما هنوز وارد فهرست 40گلزن برتر باشگاهی تاریخ فوتبال هم نشده است.

شاید کمتر کسی بداند که بهترین گلزن تاریخ باشگاهی دنیا یک بازیکن کمتر شناخته شده اهل چکسلواکی است که میانگین عجیب وغریب  1/5گل زده در هر مسابقه را ثبت کرد. نکته جالب این فهرست رتبه ششم کریس رونالدو و رتبه هفتم لیونل مسی است که این دوسوپراستار در این فهرست هم رقابت شانه به شانه‌ای دارند.

جوزف بیکان / 805گل

در وین اتریش به دنیا آمد و برای سه تیم ملی بازی کرد؛ اتریش، چکسلواکی و بوهمیا. بیکان آمار عجیب زدن 805گل رسمی را در 530مسابقه باشگاهی دارد. بیکان در سال 2001 در سن 88سالگی در شهر پراگ جمهوری چک فوت کرد. او بیشتر گلهایش را در لیگ اتریش و برای راپیدوین و آدمیراواکر زد.

روماریو / 772گل

بدون تردید یکی از بداستیل‌ترین مهاجمان فوتبال برزیل بود. کسی که نه از نبوغ برزیلی چیزی در فوتبالش داشت، نه مانند رونالدو و نیمار تبحر کار روی توپ داشت. اما روماریو بیشتر از هر بازیکن دیگری در هزاره جدید گلزن بود. او تنها اسم بین 5 گلزن برتر تاریخ باشگاهی است که در زمان حاضر فوتبال بازی می‌کرد و تا سال 2007 که لباس واسکودوگاما را می‌پوشید، به گلزنی‌هایش ادامه داد.

پله / 767گل

همه از روابط بد روماریو و پله باخبر هستند و روماریو به محض اینکه توانست رکورد گل‌های باشگاهی پله را بشکند، اعلام کرد ماموریتش را انجام داده و وقت خداحافظی است. هرچند پله یکی از برترین بازیکنان تاریخ فوتبال است، اما بیشتر گلهایش را در لیگ برزیل و برای سانتوس زده، نه در فوتبال اروپا که رقابت تیم‌ها نزدیکتر است.

پوشکاش / 746گل

شاید تفاوت پوشکاش با باقی بازیکنان حاضر در این فهرست این باشد که گل‌های او منجر به ثبت افتخارات زیادی شد و نیمی از جام‌هایی که در ویترین افتخارات رئال مادرید وجود دارد، به خاطر گلهایی بوده که پوشکاش در دوران بازی برای آنها زده است.

گرد مولر / 735گل

دقیقا در روزهای پایانی جنگ جهانی دوم به دنیا آمد. گرد مولر آخرین اسلحه جنگی آلمان‌ها بود. یک بمب افکن ویرانگر که هر دروازه‌ای را به راحتی آب خوردن باز می‌کرد. تقریبا تمام گل‌هایش را هم در لباس بایرن مونیخ زد تا تنها آلمانی فهرست برترین گلزنان باشگاهی تاریخ فوتبال لقب بگیرد.

کریستیانو رونالدو / 715گل

ستاره پرتغالی انقدر تلاش کرده که در جدول برترین گلزنان باشگاهی خودش را تا رتبه ششم بالا بکشد. او 90گل تا شکستن رکورد جوزف بیکان فاصله دارد و در 34سالگی زمان زیادی برایش باقی نمانده، اما چه کسی است که نداند رونالدو هر وقت دنبال چیزی بوده، آن را به دست آورده است.

لیونل مسی / 698گل

17گل با رونالدو فاصله دارد و 107گل تا عبور از رکورد بیکان. اما مسی هنوز 32ساله است و کافی است آمار گل‌هایش در لباس بارسلونا را برای سه فصل دیگر هم حفظ کند. مطمئن باشید مسی پرشانس‌ترین فوتبالیست برای تبدیل شدن به برترین گلزن تاریخ باشگاهی دنیاست. سه سال به او فرصت بدهید. جادوی مسی کار خودش را خواهد کرد.

 

بیشتر بخوانید: 

رکورددار گل‌های پشت محوطه در فوتبال اروپا کیست؟

 

 

  

تگ ها


آمار رونالدو مسی یادداشت یادداشت‌های اختصاصی فوتبال