بالاتر از فن دایک؛ ستاره بایرن، بهترین مدافع اروپا

CIES در تحقیقاتی مدعی شد نیکلاس سوله، مدافع آلمانی بایرن مونیخ بهترین مدافع شش ماه اخیر اروپا بوده است...

CIES در تحقیقاتی مدعی شد نیکلاس سوله، مدافع آلمانی بایرن مونیخ بهترین مدافع شش ماه اخیر اروپا بوده است

به گزارش مدال، ویرجیل فن دایک، مدافع هلندی و باکیفیت لیورپول چند روز قبل بالاتر از فوق ستاره‌هایی چون لیونل مسی و کریستیانو رونالدو موفق شد عنوان بهترین بازیکن فصل اروپا را از آن خود کند، اما تحقیقات CIES نشان می‌دهد وی حتی بهترین مدافع اروپا نیز نبوده است.

این تحقیقات که بر اساس نتایج داده های اپتا و با بررسی عملکرد بازیکنان به صورت فردی و تاثیر در عملکرد تیمی، این موسسه از 99 به بازیکنان نمره می‌دهد و تحقیقات موید آن است که در شش ماه اخیر، ویرجیل فن دایک در این رده‌بندی پایین‌تر از نیکلاس سوله، مدافع جوان بایرن مونیخ قرار گرفته و آیمریک لاپورت، مدافع سیتی نیز رتبه سوم را به خود اختصاص داده است. این مدافع آلمانی فصل گذشته در دفاع از عنوان قهرمانی بوندسلیگای بایرن نقش مهمی را ایفا کرد و 42 بازی در تمام رقابت‌ها برای باواریایی‌ها انجام داد.

این آمار موید آن است که نیکلاس سوله می‌توانست در جمع بهترین های فصل از سوی یوفا قرار گیرد، اما این مدافع حتی جایی در بین سه نامزد برتر هم نداشت و ویرجیل فن دایک، ترنت الکساندر آرنولد از لیورپول و ماتیاس دی لیخت از یوونتوس سه نامزد منتخب یوفا بودند.

جالب اینجاست بازیکنانی چون کیلیان امباپه از PSG در رده 29، محمد صلاح در رتبه 33 و رحیم استرلینگ در رتبه 37 قرار گرفته اند و نامی از کریستیانو رونالدو و لیونل مسی در بین بهترین‌ها به چشم نمی‌خورد.

اخبار مرتبط:

حاشیه در بایرن؛ مولر درباره نیمکت‌نشینی: نیازی به صحبت نیست

بالاتر از فن دایک؛ ستاره بایرن، بهترین مدافع اروپا

تگ ها


ستاره هلندی بهترین مدافع اروپا آمار اوپتا مدافع آلمانی فوتبال جهان ویرجیل فان‌دیک نیکلاس زوله بایرن مونیخ Bundesliga لیگ برتر فوتبال