بانوی بستکبالیست : آماده سازی تیم ملی آغاز شود

به گزارش مدال به نقل از نارنیه اردش نیان در گفت و گو با خبرنگار ایرنا گفت: زنان بسکتبال ایران سال ها برای حضور در میادین بین المللی انتظار کشیدند و اکنون که فدراسیون بین المللی بسکتبال فرصت چند ماهه ای برای حضور بسکتبال ایران در میادین بین المللی داده است، باید از این فرصت استفاده کرد و روند آماده سازی تیم ملی بسکتبال ایران را سرعت بخشید ......

به گزارش مدال به نقل از نارنیه اردش نیان در گفت و گو با خبرنگار ایرنا گفت: زنان بسکتبال ایران سال ها برای حضور در میادین بین المللی انتظار کشیدند و اکنون که فدراسیون بین المللی بسکتبال فرصت چند ماهه ای برای حضور بسکتبال ایران در میادین بین المللی داده است، باید از این فرصت استفاده کرد و روند آماده سازی تیم ملی بسکتبال ایران را سرعت بخشید ...

به گزارش مدال به نقل از نارنیه اردش نیان» در گفت و گو با خبرنگار ایرنا گفت: زنان بسکتبال ایران سال ها برای حضور در میادین بین المللی انتظار کشیدند و اکنون که فدراسیون بین المللی بسکتبال فرصت چند ماهه ای برای حضور بسکتبال ایران در میادین بین المللی داده است، باید از این فرصت استفاده کرد و روند آماده سازی تیم ملی بسکتبال ایران را سرعت بخشید.

وی افزود: البته برای رسیدن به جایگاهی قابل قبول و قدرتمند در آسیا باید صبور بود.

عضو سابق تیم ملی بسکتبال زنان ایران گفت: با توجه به اینکه بسکتبال ایران در رده بندی جهانی جایگاهی ندارد و باید در رقابت های زیر گروه شرکت کند، باید برنامه های رقابتی این بخش در آسیا بررسی و شرایط برای حضور ایران در رقابت های زیر گروه فراهم شود.

وی ادامه داد: باید اردوهای آماده سازی با روندی جدید و بسیار فشرده آغاز شود تا تیم در فاصله سه تا چهار ماه آینده و تا 9 مهر ماه که زمان تعیین شده فدراسیون بین المللی بسکتبال برای ورود بسکتبال ایران به مسابقات است، آماده شود.

«اردش نیان» گفت: حضور تیم ملی بسکتبال زنان در دو تا سه مسابقه تدارکاتی در داخل یا خارج تا مهرماه عاملی موثر در آماده سازی تیم است و باید با تلاش و همکاری همه جانبه و برنامه ریزی حساب شده و دقیق عقب ماندگی بسکتبال زنان ایران جبران شود.

وی ادامه داد: البته ممکن است در چند ماه آینده برنامه مسابقه ای در آسیا نباشد، اما فدراسیون باید شرایط را برای آمادگی سریع تیم ملی و رسیدن ملی پوشان به شرایط ایده آل فراهم کند.

عضو سابق تیم ملی بسکتبال زنان ایران گفت: توجه به بسکتبال پایه زنان و شروع آماده سازی بسکتبالیست ها از رده سنی نونهالان در مدارس و آموزشگاه ها می تواند زمینه خوبی برای افزایش توانمندی بسکتبال زنان ایران باشد.

برای آگاهی از آخرین اخبار ورزش ایران و جهان با کانال ورزشی ایرنا در تلگرام @irnavarzesh همراه شوید.