بانوی لژیونر ایرانی روی نوار پیروزی

تیم راگبی فیروزکوی استانبول با هدایت مربی ایرانی خود، با قدرت در صدر جدول لیگ ترکیه قرار گرفته است....

به گزارش مدال، یکی از آخرین افرادی که در دنیای ورزش از ایران به کشورهای خارجی رفت تا فعالیت حرفه ای خود را به عنوان لژیونر دنبال کند، هما کرم پور بود. این بانوی ورزشکار که سابقه ریاست سازمان لیگ راگبی و کمیته داوران را در رده بانوان در کارنامه دارد، مربی و داور بین المللی این رشته است.

کرم پور چندی پیش اتفاقی بزرگ را تجربه کرد و با پیوستن به تیم فیروزکوی استانبول، به اولین بانوی لژیونر راگبی ایران تبدیل شد. او گزینه مدنظر مدیران این باشگاه برای هدایت اولین تیم راگبی بانوان تاریخ فیروزکوی بود و راهی ترکیه شد.

مسابقات لیگ راگبی هفت نفره بانوان ترکیه که حکم انتخابی تیم ملی ترکیه را دارد، با حضور هشت تیم برگزار می شود. برگزاری این مسابقات مجموعا سه دوره به طول می انجامد. به این ترتیب که تیم ها طی ۲ دوره در ماه های فوریه و آپریل با هم رقابت می کنند و با توجه به نتایج کسب شده، در ماه می مسابقات نهایی برگزار و عناوین تیم ها مشخص خواهد شد.

دور اول این مسابقات در تاریخ ۲۲ فوریه ۲۰۲۰ برگزار شد و تیم فیروزکوی استانبول توانست با غلبه مقتدرانه بر رقبای خود، صدرنشین  امتیازی مرحله اول لقب بگیرد و فاصله قابل توجهی با تیم های دیگر ایجاد کند.

شاگردان کرم پور پس از درخشش در روزهای آغازین همکاری با این مربی ایرانی، آماده دور بعدی رقابت ها در بهار ۹۹ خواهند شد.

بیشتر بخوانید:
آنتونی استوکس در فرودگاه بازداشت شد!
کی‌روش: عاشق ایران و مردم مهربان و دوست داشتنی‌اش هستم
استقلال و بدهی ۵۵ هزار دلاری به دو وکیل 

تگ ها


راگبی لژیونر منهای فوتبال هما کرم پور راگبی ۷ نفره