بانک آمریکا حامی جدایی ۱۲ یاغی ثروتمند اروپا

بانک آمریکایی JPMorgan امروز تایید کرد که بودجه سوپرلیگ اروپا را با حضور ۱۲ باشگاه برتر فوتبال اروپا تأمین خواهد کرد....

به گزارش "ورزش سه"، شب گذشته ۱۲ باشگاه تراز اول فوتبال اروپا با اعلام اینکه قصد دارند سوپرلیگ اروپا را راه اندازی کنند، ولوله ای در جهان فوتبال برپا کردند. این تیم ها که برای نشان دادن اینکه قصدشان جدی است و این بیانیه تنها قرار نیست اهرم فشاری برای رسیدن به توافقاتی بهتر با یوفا باشد، همگی از اتحادیه باشگاه های اروپا خارج شدند. جدایی این باشگاه ها از بدنه فوتبال می تواند شدیدترین ضربه ها را به بزرگترین ورزش جهان بزند.

امروز بانک سرمایه گذاری آمریکایی JPMorgan اعلام کرد که قرار است بودجه سوپرلیگ را تامین کند. سخنگوی این بانک گفت: "می توانم تایید کنم که تامین مالی این معامله به عهده ما است، اما در حال حاضر توضیح بیشتری ندارم."

گفته می شود که قرار است با هر یک از باشگاه های انگلیسی، ایتالیایی و اسپانیایی حاضر در سوپرلیگ با پرداخت ۳.۵ میلیارد یورو تسویه حساب شود.

شش تیم لیگ برتری لیورپول، منچستریونایتد، آرسنال، چلسی، منچسترسیتی به همراه سه تیم اسپانیایی رئال مادرید، بارسلونا و اتلتیکو مادرید و همچنین سه تیم ایتالیایی اینتر، میلان و یوونتوس در سوپرلیگ حضور دارند.

این باشگاه ها بلافاصله با انتقادات بسیاری مواجه شده و به حرص و طمع متهم شدند و همچنین با تهدید به تبعید بین المللی و محرومیت های گسترده رو به رو هستند.

طبق اعلام ۲۰ باشگاه شرکت کننده که ۱۵ تیم اعضای موسس سوپر لیگ هستند و یک مکانیزم انتخابی برای ۵ تیم دیگر که سالیانه بر اساس دستاوردهایی که در فصل قبل داشته اند به این لیگ راه خواهند یافت در این رقابت ها حاضر خواهند بود.

به نظر می رسد که زمان بندی اعلام سوپرلیگ مستقیما با جلسه رای گیری یوفا و رونمایی از فرمت جدید چمپیونزلیگ با ۳۶ تیم در ارتباط باشد.

یوفا و هر سه اتحادیه فوتبال کشورهای انگلیس، اسپانیا و ایتالیا این حرکت را محکوم کرده اند.

تگ ها


یوفا