باهر: یکی از بهترین تیم‌های دنیا هستیم

ملی‌پوش سابر کشورمان گفت: در بخش تیمی مسابقات جام جهانی مجارستان برابر مصر، کره و فرانسه عملکرد خوبی داشتیم و نتایج انفرادی را جبران کردم....

به گزارش "ورزش سه"، فرزاد باهر در گفت‌وگو با تسنیم، در خصوص عملکرد شمشیربازی در سال ۹۹ و جام جهانی سابر در مجارستان اظهار داشت: خداراشکر در جام جهانی به خصوص در بخش تیمی عملکرد خوبی داشتیم. ما بعد از یک سال در مسابقه شرکت کردیم و این برای من سخت بود البته این مربوط به همه بازیکنان بود. نتایج بخش انفرادی را در بخش تیمی جبران کردم. در مسابقات انفرادی قرعه سختی داشتم البته بهانه نمی‌آورم و ضعیف بودم.

وی در ادامه افزود: در بخش تیمی برابر مصر، کره و فرانسه عملکرد خوبی داشتیم و نتایج انفرادی را جبران کردم.

ملی‌پوش سابر کشورمان در خصوص زمان انتخاب نفرات نهایی برای حضور در المپیک گفت: دو تورنمنت دیگر تا قبل از المپیک برگزار می‌شود که در انتخاب نفرات تاثیر دارد. قبل از جام جهانی مصدومیتی از ناحیه مچ داشتم که با مراقبت‌هایی که انجام دادم برطرف شد.

باهر در پاسخ به این سوال که بهترین و بدترین خبر سال ۹۹ برای شما چه بود، تاکید کرد: اینکه بعد از مدت‌ها مجوز اردوها صادر شد و ما خواستیم اردو را آغاز کنیم اما تست کرونای هر چهار نفرمان مثبت بود، بدترین خبر سال ۹۹ بود. ما بعد از آن ۱۰ بار دیگر تست دادیم اما هیچ وقت مثبت نبود.

وی افزود: بهترین خبر کسب سهمیه تیمی المپیک بود و توانستیم اقتدار و قدرت سابر ایران را به دنیا نشان دهیم و یکی از بهترین تیم‌های دنیا هستیم.

باهر تاکید کرد: در جام جهانی مجارستان مقابل کره‌ای که کلی قهرمان المپیک دارد، شکست خوردیم اما پا‌به‌پای آنها پیش رفتیم و آنها از عملکرد ما شوکه شده بودند. کره‌ای‌ها فکر کردند چون مجتبی عابدینی و علی پاکدامن در ترکیب تیم نیستند، کار راحتی دارند ولی در عمل دیدند که اینگونه نیست.

ملی‌پوش سابر کشورمان در پاسخ به این سوال که بهترین اتفاق سال آینده برای شما چیست؟ گفت: بهترین اتفاق چه در تیم باشم و چه نباشم از نظر من کسب مدال المپیک است. این نتیجه زحمت تک‌تک بچه‌ها و تلاش ۶-۷ ساله برای رسیدن به این رنکینگ است و برای رسیدن به آن زحمت زیادی کشیده شد. پیمان فخری در حالی که پیشنهادات خارجی زیادی داشت، پای این تیم ماند و به خاطر او هم شده باید مدال بگیریم‌.

تگ ها


شمشیربازی