باور نمی‌کنم به پرسپولیس جام دادند

مهاجم سابق استقلال به خبرورزشی گفت: مهاجمان استقلال نه گل میزنند، نه موقعیت خلق میکنند ......

مهاجم سابق استقلال به خبرورزشی گفت: مهاجمان استقلال نه گل می‌زنند، نه موقعیت خلق می‌کنند.

آرش برهانی حتی با دیدن عکس اهدای کاپ سوپرجام به پرسپولیس این اتفاق را باور نداشت و آن را غیرقابل هضم عنوان می‌کرد. او که با خبرورزشی حرف می‌زد دلایل شرایط بد استقلال در این برهه و راهکار پیشنهادی اش برای برون‌رفت از این وضعیت را بیان کرد. 
*قهرمانی پرسپولیس هم با اعطای کاپ سوپرجام به پرسپولیس به سرانجام رسید.
من که باور نمی‌کنم. فوتبال حساب و کتاب دارد. 
* اما عکس و تفصیلاتش هم از سوی سایت سازمان لیگ و باشگاه پرسپولیس منتشر شد.
اصلاً باور نمی‌کنم. یادم می‌آید چند سال قبل وقتی پرسپولیس برای حضور در یک جام عذر آورد به خاطرش مسابقه را برگزار نکردند. ما مسئولان بادانش و دلسوزی در ورزش به ویژه فوتبال داریم که آگاهی بالایی از فوتبال دارند و مطمئن هستم که این کار را نکرده‌اند. 
* یعنی عکس منتشر شده از اهدای جام، فتوشاپ بوده است؟
خیلی عجیب است. امکان ندارد در هیچ ارگانی چنین رفتار وقیحانه‌ای صورت بگیرد. اینجا ایران است و هنوز هم می‌گویم که این اتفاق رخ نداده است. 
* خبردار شدید حنیف هم از فوتبال خداحافظی کرد؟
او یک بازیکن و هم‌اتاقی خوب و دوست‌داشتنی برای من بود. مدافعی باصلابت که اگر از استقلال جدا نشده بود هنوز هم داشت با قدرت برای این تیم بازی می‌کرد. او نان دل پاک و اخلاق خوب و صمیمی اش را می‌خورد و از او جز خاطره خوب و شاد و البته شوخی‌های عجیب و غریبش چیزی برای ما باقی نمی‌ماند و امیدوارم در زندگی اش هم مانند فوتبالش که هواره با تلاش و تعصبش موفق بود به هرچه دوست دارد برسد. 
* استقلال چرا بد نتیجه می‌گیرد؟
استقلال ابتدای فصل، خوب یارگیری نکرد و از طرفی شاکله اصلی تیم را نگه نداشتند. تیم را دچار تغییرات زیادی کردند و نفراتی هم که به استقلال آمدند شاید در تیم‌های قبلی‌شان موفق بودند ولی در استقلال موفقیتی نداشتند. بازیکنان خارجی هم که آمده‌اند هیچ دستاوردی برای تیم ندارند در حالی که به دلار پول می‌گیرند. 
* پس به اعتراض هواداران پس از ۱۱ هفته حق می‌دهید؟
آن‌ها خیلی قبل از این حق داشتند اعتراض کنند. وقتی که باشگاه نتوانست ۳، ۴ بازیکن اصلی تیم را نگه دارد باید اعتراض می‌کردند. حالا که لیگ قهرمانان، جام‌حذفی و کورس قهرمانی را از دست داده‌اند که اعتراض حق مسلم آنهاست. 
* چرا این اتفاق می‌افتد؟
قطعاً آن‌هایی که در تیم یا باشگاه سمتی دارند حس بد کنار رفتن از جام‌حذفی را درک نمی‌کنند. نمی‌دانند هوادار عاشق از نتایج استقلال چه تأثیری در زندگی اش می‌گیرد. آن‌ها با یک برد استقلال تا یک هفته زندگی خوبی دارند و برعکس با یک باخت یک هفته حس بدی برایشان ایجاد می‌شود. کسانی که این وضعیت را سر تیم آورده‌اند قطعاً هیچ درکی از این سطح از عاشقی طرفداران تیم ندارند. 
* خط حمله استقلال در ۱۱ هفته از مجموع ۹ گلی که یکی هم گل به خودی بوده فقط در ۳ گل سهم داشته است؟
ضعف حمله استقلال فقط در گلزنی نیست. آن‌ها نمی‌توانند خلق موقعیت هم داشته باشند. همین امر باعث عقب نشستن حریف شده و بر زیبایی فوتبال استقلال می‌افزاید. 
* راهکار چیست؟
استقلال به یک سانترفوروارد تمام‌عیار، یک پلی‌میکر باهوش، یک هافبک دفاعی مقتدر که توانایی رهبری تیم از عقب را داشته باشد و یک دفاع میانی باتجربه که در دفاع میانی بایستد نیاز دارد تا در نیم‌فصل دوم بتواند برای کسب سهمیه بجنگد. البته این نظر شخصی من است و شاید شفر در دیگر پست‌ها نیاز به جذب بازیکن حس کند. فقط از او می‌خواهم از آن‌هایی که به جای استقلال به فکر جیب خودشان هستند مشاوره‌های غلط نگیرد.

تگ ها


استقلال لیگ برتر خلیج فارس فوتبال