باور کنید در المپیک یقه خیلی‌ها را خواهیم گرفت

مرتضی شریفی، بازیکن تیم ملی والیبال ایران، می گوید انگیزه‌های زیادی برای حضور در المپیک دارد و کاملا آماده است....

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، مرتضی شریفی یکی از بازیکنان تیم ملی والیبال ایران بود که در رقابت‌های لیگ ملتهای جهان کمتر به بازی گرفته شد اما هرگاه که توسط ولادیمیر الکنو مورد استفاده قرار گرفت، عملکرد قابل قبولی از خود ارائه داد. 

بعد از اتمام رقابت‌های لیگ ملت‌های جهان با مرتضی شریفی گفت و گویی ترتیب دادیم و درباره مسائل مختلف با این بازیکن تیم ملی والیبال ایران صحبت کردیم که در اینجا آن را می خوانید.

دلیل عملکرد بد ما در لیگ ملت ها چه بود و انتقادات از الکنو را تا چه حد منصفانه می دانی؟

از اول استراتژی آقای الکنو این نبود که  بدنبال نتیجه توی لیگ‌ملتها باشیم. آقای الکنو از این مسابقات بعنوان یک فرصت خوب بعنوان بازیهای تدارکاتی استفاده کرد. ایشون تاکتیک های مختلف و ترکیب های متفاوت رو آزمایش کرد و دوست داشت خیلی وقتها بچه ها تو شرایط فشار باشن . به نظرم فارغ از نتایج لیگ ملتها آقای الکنو به اهدافی که در سر داشتن رسیدند.

در مورد کار با این سرمربی روس برای‌مان بگو
هر بازیکنی از کار با چنین مربی بزرگی لذت می بره‌. انتقاداتی که از ایشون و یا از تیم شد بدون در نظر گرفتن خیلی از جوانب صورت گرفت. ایشون اصلا دنبال نتیجه نبودند. قطعا نتیجه این کار رو توی المپیک شاهد خواهیم بود. تیم ما تو المپیک قطعا متفاوت خواهد بود.

تو در لیگ ملت ها کم به کار گرفته شدی اما هرگاه به زمین آمدی عملکرد خوبی ارائه دادی؛ چرا حضورت در مسابقات تداوم نداشت؟ و اینکه آیا شانس حضور در المپیک را برای خود قائل هستی؟
من همه تلاشم را می کنم که نظر مربی ها را جلب کنم تا در المپیک حاضر باشم. من یک سربازم و آماده ام برای تیم‌ملی کشورم بجنگم. امیدوارم این اتفاق برایم رقم بخورد. آمادگی خوبی دارم.

تو خودت هم پستی میلاد عبادی‌پور هستی؛ در مورد انتقادات از این بازیکن چه نظری داری؟
قبلا هم عرض کردم برای انتقاد کارشناسانه و منصفانه همه چیز را باید در نظر گرفت. باید همه شرایط را  در نظر گرفت. میلاد همیشه خوب بوده و هست. مطمئن باشید. 

آیا پیشنهاد جدیدی دریافت کرده‌ای و برای فصل آینده چه برنامه ای داری؟
هنوز معلوم نیست. فعلا همه تمرکزم روی تیم ملی است. 

به نظر تو کدام تیم ها برای قهرمانی در المپیک مدعی هستند و شانس خودمان را برای موفقیت چقدر می‌دانی؟ 
نمی شود پیش بینی کرد. برزیل، لهستان و چند تیم دیگر واقعا خوب هستند. تیم ما هم یقه خیلی ها را در المپیک خواهد گرفت. باور کنید. 

حرف آخر؟
در آخر از همه عزیزان، کارشناسان هواداران رسانه ها و ... درخواست دارم از این تیم حمایت کنند. حرف‌های زیادی در المپیک برای گفتن داریم.

تگ ها


والیبال مرتضی شریفی تیم ملی والیبال ایران والیبال