باکسینگ دی استقلال ادامه دارد

فشردگی برنامه های استقلال باعث شده که کادر فنی این تیم، از خیر تمرینات فشرده بگذرد و استراحت بیشتری برای بازیکنان درنظر بگیرد.&#۱۶۰;...

به گزارش «ورزش سه» استقلال که در هفته های اخیر، بی وقفه سفر کرده و علاوه بر سه بازی خارج از خانه در لیگ قهرمانان، در دو بازی لیگ هم حاضر شده است. این فشاری که استقلال در این مدت تحمل کرده، بی شباهت به «باکسینگ دی» لیگ برتر انگلیس نیست که گاهی تیم های مجبور می شوند به فاصله ۴۸ ساعت بازی کنند. 


استقلال که برای راهیابی به مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا، مجبور بود  از ۵ بهمن که در دوبی، اولین بازی مرحله پلی آف لیگ قهرمانان را مقابل الکویت برگزار کرد تا روز ۲۱ بهمن که در شهر اربیل روبروی الشرطه ایستاد، در یک بازه زمانی ۱۶ روزه در ۵ مسابقه رسمی و حساس شرکت کرده!


این فشردگی وحشتناک و تقریباً هر سه روز یک بار مسابقه دادن، عملاً به کادر فنی این تیم فرصتی نمی دهد که جلسات تمرینی منظمی داشته باشند و استقلال در این مدت، یا سوار هواپیما بوده، یا در زمین مسابقه و یا مشغول ریکاوری بعد از بازی. 


نتیجه این برنامه شلوغ و پرترافیک، مصدومانی است که بعد از هر بازی به لیست مشتریان کلینیک باشگاه اضافه می شوند و تیمی که با زوج قائدی- دیاباته و مهره هایی نظیر فرشید اسماعیلی پشت این دو نفر، صاحب بهترین خط حمله این فصل فوتبال ایران بود، در بازی مقابل الاهلی عربستان، احتمالاً هیچ کدام از آن ها را در اختیار نخواهد داشت. 


در چنین شرایطی، فرهاد مجیدی برای اینکه مصدومیت ها بیشتر از این به استقلال لطمه نزند، ترجیح داده بازیکنانش استراحت بیشتری داشته باشند تا کمی از فشار بازی های پیاپی رها شوند. استقلال  دیروز (سه شنبه) به ایران بازگشت و قاعدتاً باید امروز یک جلسه تمرینی با حضور همه بازیکنانش برگزار می شد اما مربیان این تیم ترجیح دادند امروز هم به مهره های اصلی که در دیدار با الشرطه حضور داشتند، استراحت بدهند.


برنامه فشرده استقلال لااقل تا پایان سال ۹۸ ادامه دارد. آبی ها از روز ۲۸ بهمن که در کویت مقابل الاهلی عربستان قرار می گیرد، تا روز ۲۸ اسفند که در هفته بیست و چهارم لیگ میزبان تراکتور است، باز هم باید در یک بازه زمانی یک ماهه، در ۷ بازی آسیایی و لیگ شرکت کند! 


یعنی باز هم استقلال در این مدت تقریباً هر ۴ روز یک بار، مسابقه در پیش خواهد داشت و علاوه بر دو بازی خارج از خانه در آسیا، باید برای رویارویی با گل گهر و پارس جنوبی هم به سیرجان و جم سفر کند. 


در این وضعیت، مهم ترین دغدغه فرهاد مجیدی، بازگشت لااقل نیمی از مصدومان تیم و استراحت دوره ای به بازیکنان کلیدی است که در ادامه فصل، همچنان بتواند روند تیمش را حفظ کند.

تگ ها


استقلال تهران