باید به ویلموتس زمان داد/ برانکو هم بود پرسپولیس قهرمان نمی‌شد

پیشکسوت فوتبال ایران با بیان اینکه تصمیم برای تغییر مارک ویلموتس سرمربی تیم ملی زود است و باید به این مربی زمان داد، گفت: در بازی با عراق هیچ بازیکنی به پُستش احترام نگذاشت....

غلامحسین پیروانی در گفتگو با خبرنگار «مدال» درباره شرایط این روزهای تیم ملی فوتبال ایران و صحبت هایی که درباره تغییر مارک ویلموتس سرمربی ایران بعد از باخت به عراق مطرح شده است، گفت: به نظرم تیم ملی در دیدار با عراق بی مسئولیت بازی کرد و بازیکنان به پُست های خودشان احترام نگذاشتند. در آن بازی راحت گل خوردیم. بازیکنان در حمله حمایت نمی شدند و در دفاع هم پوشش خوبی صورت نمی گرفت.

وی ادامه داد: مقابل عراق مستحق برد نبودیم و در نیمه دوم حتی یک حرکت خطرناک و فرصت گلزنی نداشتیم. به هر حال با این وضعیت بازی های باقیمانده خطرناک شده است.

پیشکسوت فوتبال ایران خاطرنشان کرد: به نظرم بازیکنان تیم ملی در بازی با عراق «حال» نداشتند و ۴۰ درصد توان خودشان را هم نشان ندادند. همه چیز هم صرفا به سرمربی بر نمی گردد.

پیروانی که مدتی به عنوان سرمربی تیم فوتبال امید ایران فعالیت می کرد، یادآور شد:  سیستم ویلموتس با سیستم کارلوس کی روش هم متفاوت است. البته کی روش هم در سال های ابتدایی کارش در ایران مقابل تیم هایی مثل لبنان و ازبکستان شکست خورد. به هر حال رای من به تغییر ویلموتس منفی است و باید این مربی وقت داد؛ بخصوص اینکه ایران سه بازی خانگی در پیش دارد و می تواند در این بازی ها موفق باشد.

وی درباره شرایط لیگ برتر و ارزیابی اش از تیم های باشگاهی گفت: منهای استقلال و سپاهان، سایر تیم ها خوب بازی نمی کنند. همین بازی پرسپولیس با نفت مسجد سلیمان را نگاه کنید. پرسپولیس جان‌دار بازی نکرد و منسجم نبود.

پیروانی در پایان درباره شعار هواداران پرسپولیس علیه گابریل کالدرون و تشویق برانکو ایوانکوویچ هم تصریح کرد: اگر برانکو هم سرمربی بود، همین اتفاقات می افتاد و دیگر نمی توانست موفقیت های سال های قبل را تکرار کند. برانکو خودش حرفه ای است و شرایط را می دانست.

بیشتر بخوانید:

پایان کار ویلموتس و تیم ملی؟/ برانکو یا قلعه‌نویی و گل‌محمدی؟

تگ ها


غلامحسین پیروانی تیم ملی ایران مارک ویلموتس پرسپولیس ایران لیگ برتر خلیج فارس فوتبال