باید حرمت پیشکسوتان باید حفظ شود/ استقلال به آرامش نیاز دارد

کاپیتان پیشین استقلال گفت: متأسفانه این روزها برخی به خود اجازه می دهند که حرمت پیشکسوتان را از بین ببرند و این یک اتفاق بد در فوتبال ماست....

سعید مراغه چیان در گفتگو با خبرنگار مهر در مورد صحبت های مدیرعامل سابق استقلال که برخی پیشکسوتان را مورد انتقاد قرار داده بود، گفت: بابت این اتفاق متأسف هستم. شاید برخی هنوز نمی دانند که امثال جباری چه زحماتی برای استقلال کشیده اند. آنها سالها برای این تیم زحمت کشیدند، جوانی گذاشتند و هرگز به دنبال استفاده های مالی نبودند بلکه این پیراهن را با تعصب و علاقه به تن کرده و هیچ چشم داشتی هم نداشتند اما این روزها مدیرعامل پیشین استقلال به خود اجازه می دهد که راجع به این افراد صحبت هایی به میان آورد که در شأن پیشکسوتان نیست.

وی افزود: امثال جباری در فوتبال ما زیاد است. کسانی که خاک این فوتبال را خوردند و هرگز به دنبال پست و مقام نبودند بنابراین باید برخی مسائل را رعایت کرد و اجازه نداد این بی احترامی ها رفته رفته به عادت تبدیل شود تا هر کسی به خود اجازه دهد در مورد قدیمی های فوتبال صحبت کند.

کاپیتان پیشین استقلال در خصوص شرایط این روزهای استقلال تصریح کرد: آبی پوشان به آرامش نیاز دارند. نزدیک به سه هفته است که استقلال با فرهاد مجیدی تمرینات خود را شروع کرده و حالا رفته رفته می روند تا آماده شروع دوباره لیگ نوزدهم شوند. لیگی که برای استقلال فراز و نشیب زیادی داشت و شاید مهمترین اتفاق آن تعطیلی این لیگ به خاطر شیوع کرونا بود. اگرچه این روزها دوباره این ویروس شیوع زیادی پیدا کرده و حتی شایعه شده که شاید باز هم لیگ برگزار نشود، اما استقلالی ها تمرینات منظمی انجام می دهند تا بتوانند برابر دیدار با فولاد آماده شوند.

مراغه چیان تأکید کرد: خوشبختانه مصدومان هم آسیب دیدگی شان برطرف شده و همه در تمرین حضور دارند. این خبر خوب برای کادر فنی و مسئولان استقلال است اگر چه هواداران نمی توانند در بازی های باقی مانده لیگ نوزدهم تیم شان را از نزدیک تشویق کنند اما مطمئنم همه آرزو می کنند استقلال ۱۰ بازی باقیمانده خود را برده تا بتواند به قهرمانی دست پیدا کند.

پیشکسوت باشگاه استقلال در پاسخ به این سوال که به اعتقاد شما چه تیمی می تواند در لیگ نوزدهم به قهرمانی دست یابد؟ گفت: اتفاقات فوتبالی باعث می شود که هیچ کس نداند در پایان لیگ نوزدهم چه تیمی جام را بالا می برد. اگرچه شرایط پرسپولیس از لحاظ امتیازی نسبت به سایر تیم ها بهتر است اما هیچ کس نمی داند که چه اتفاقی در زمین چمن رخ خواهد داد. بنابراین هنوز هم چهار تیم بالای جدول شانس قهرمانی دارند ولی باید منتظر بمانیم تا لیگ دوباره شروع شود.

وی در خصوص مبلغ قرارداد ویلموتس که بحث این روزها است، گفت: این یک خبر بود. پنهان کاری و عدم شفافیت باعث شده که خیلی ها زیر سوال بروند. کاش همان روز اول مسئولان فدراسیون فوتبال به طور شفاف مبلغ قرارداد را اعلام می کردند تا حالا چنین اتفاق بدی در فوتبال ما رخ ندهد. خصوصا اینکه رقم قرارداد اینقدر بالاست که می تواند عدم پرداختش ضربه بسیارسنگینی به فوتبال ما بزند.

مراغه چیان در پایان خاطرنشان کرد: بهتر است از این اتفاق درس بگیریم و حالا که به این جا رسیده ایم، قرارداد اسکوچیچ به مردم، به اهالی فوتبال اعلام کنیم تا دوباره این اتفاقات ناخوشایند در آینده ای نه چندان دور تکرار نشود.

تگ ها


سعید مراغه چیان فدراسیون فوتبال تیم فوتبال پرسپولیس باشگاه استقلال تهران