بایرن قهرمان شد چون رئال و بارسا ضعیف شده اند

آرسن ونگر بایرن مونیخ را هنوز قدرتی بلامنازع در حد تیم سال ۲۰۱۳ این باشگاه نمی بیند....

به گزارش "ورزش سه"، رئال مادرید بین سال های ۲۰۱۶ تا ۲۰۱۸ سه بار متوالی فاتح لیگ قهرمانان شد. کهکشانی ها سال ۲۰۱۴ نیز فاتح این جام شده بودند ضمن اینکه در این بین بارسا هم توانست سال ۲۰۱۵ برنده لیگ قهرمانان شود تا بین ۲۰۱۴ تا ۲۰۱۸ اروپا در سیطره اسپانیایی ها باشد.

فصل ۱۹-۲۰۱۸ جام به لیورپول رسید و فصل گذشته نیز بایرن با قاطعیت توانست جام را بالای سر ببرد. آرسن ونگر سرمربی سابق آرسنال معتقد است دلیل به قدرت رسیدن بایرن، ضعیف شدن غول های اسپانیایی است.

آرسن ونگر که حالا به ‌عنوان مدیر بخش توسعه فوتبال جهان در فدراسیون جهانی فوتبال مشغول به کار است، در گفت‌وگو با نشریه آلمانی "اشپیگل" گفت:« قصد ندارم عملکرد تیمی بایرن مونیخ را کمرنگ جلوه دهم. آنها در حال حاضر بهترین تیم اروپا هستند، اما موفقیت این تیم به خاطر آن است که تیم بزرگ دیگری وجود ندارد و بارسلونا و رئال مادرید ضعیف شده‌اند.

در بایرن سال ۲۰۱۳ که قهرمان چمپیونزلیگ شد، فیلیپ لام، فرانک ریبری، آرین روبن، باستین شواین‌اشتایگر و تونی کروس بودند. آنها در هر پستی بازیکنان باکیفیتی داشتند. تیم کنونی اما هنوز جای پیشرفت دارد. شاید آنها در آینده به سطح آن تیم سال ۲۰۱۳ برسند، اما هنوز به آن اندازه خوب نیستند.»

سرمربی پیشین آرسنال همچنین در تمجید از ارلینگ هالند ستاره نروژی دورتموند گفت:« هالند گل‌های زیادی به ثمر می‌رساند، چون این دقیقاً همان کاری است که باید انجام دهد. گلزنی‌های ارلینگ البته اتفاقی نیست. او یک برنده است و شما می‌توانید ببینید که او برای گلزنی چقدر جاه‌طلب و باانگیزه است. کار با هالند باید برای لوسین فاوره سرمربی دورتموند هیجان‌انگیز باشد و فکر می‌کنم فاوره بتواند باعث پیشرفت او شود.»

ونگر درباره احتمال بازگشتش به دنیای مربیگری گفت:« در حال حاضر من روی کارم در فیفا تمرکز دارم. به نظرم از این طریق می‌توانم به فوتبال کمک کنم.»

تگ ها


بایرن مونیخ آرسن ونگر آرسنال رئال مادرید بارسلونا