بایرن مونیخ خواهان انقلاب در قوانین نقل‌وانتقالات شد

اولیور کان مدیر اجرایی بایرن مونیخ شرایط فعلی بازار نقل و انتقالات را عادلانه نمی داند....

به گزارش "ورزش سه"، باشگاه بایرن مونیخ نیز مثل بسیاری از باشگاه های مطرح اروپایی از ناحیه پاندمی کرونا متحمل ضرر اقتصادی شد و این مساله تبعاتی سخت هم به دنبال داشت.

برای مثال می توان به شکست مذاکرات با داوید آلابا اشاره کرد. بایرن مونیخ به خاطر مشکلات اقتصادی توان پرداخت دستمزد مورد نظر ستاره اتریشی را نداشت و او در نهایت به عنوان بازیکن آزاد راهی رئال شد. شرایطی که اکنون در مورد تمدید با تولیسو، نیکو زوله و اولرایش نیز وجود دارد و هر سه در انتهای فصل بازیکن آزاد خواهند بود.

بایرن همچنین قصد تمدید با کینگزلی کومان و روبرت لواندوفسکی را هم دارد. در چنین شرایطی اولی کان مدیر اجرایی بایرن که از اسطوره‌های باشگاه و در مجموع فوتبال آلمان محسوب می شود، در مصاحبه جدید خود خواهان تغییراتی در قوانین نقل و انتقالات شد و گفت:« یوفا باید قانونی وضع کند که باشگاه ها دارای سقف مشخصی برای پرداخت دستمزد باشند. یعنی یک مبلغی تعیین شود که باشگاهی نتواند بالاتر از آن را به بازیکنانش پرداخت کند.

بودجه پرداخت دستمزدها نیز باید مشخص و معین باشد. الان باشگاه هایی هستند که قوانین را دور می زنند بدون اینکه با جریمه خاصی روبرو شوند. یوفا باید جریمه هایی واقعی و سختگیرانه حتی برای باشگاه های بزرگی که قانون را رعایت نمی کنند، در نظر بگیرد. باید رقابت بین باشگاه ها در بازار نقل و انتقالات به تعادل برسد و همه چیز کنترل شده باشد. الان من چنین وضعیتی را در فوتبال اروپا نمی بینم.»

تگ ها


بایرن مونیخ دیوید آلابا اولیور کان پاری سن ژرمن رئال مادرید