بایرن مونیخ – دورتموند؛ مونیخ، شهر بی‌دفاع!

بایرن مونیخ امشب بدون سرمربی و مدافعان متخصص باید روبه‌روی قوی‌ترین رقیبش برای قهرمانی در بوندسلیگا قرار بگیرد....

بایرن مونیخ امشب بدون سرمربی و مدافعان متخصص باید روبه‌روی قوی‌ترین رقیبش برای قهرمانی در بوندسلیگا قرار بگیرد.

بایرنی‌ها از ابتدای فصل نیکو کواچ را روی لبه تیغ اخراج گذاشته بودند و بالاخره سرمربی کروات را اخراج کردند. اما چیزی که به آن فکر نکرده بودند، جانشین کواچ بود. گزینه‌‌های رویایی بایرن با عقلانیت انتخاب نشده‌اند؛ چراکه هم اریک تن‌هاخ و هم پوچتینو  در باشگاه‌هایشان مشغول کار هستند و منطقی نیست که تیمشان را رها کنند و به مونیخ بیایند. به همین دلیل امشب روی نیمکت بایرن هانس دیتر فلیک خواهد نشست. سرمربی موقتی که از سال 2005 که برای آخرین بار روی نیمکت هافنهایم نشسته بود، تجربه سرمربیگری نداشته است. همه اینها در حالی است که بیلد و چند نشریه نزدیک به باشگاه گفته‌اند، آرسن ونگر تا پایان فصل مربی مونیخی‌ها خواهد بود و هفته دیگر به آلمان سفر می‌‌کند. اگر خوش‌شانسی فلیک را نشستن روی نیمکت بزرگ‌ترین تیم آلمان در مهمترین دیدار فصل – درکلاسیکر- بدانیم، بدشانسی او هم در اختیار نبودن سه مدافع تیمش – زوله، بواتنگ و هرناندز- است. اتفاقی که می‌تواند در مواجهه با خط حمله آماده دورتموند یک فاجعه خلق کند.

خط حمله بورسیا دورتموند چندشب پیش کیفیت خودش را مقابل اینتر در لایگ قهرمانان اروپا اثبات کرد؛ تیمی که بتواند به اینتر کونته سه گل بزند، قادر است از هر سد دفاعی‌ای عبور کند. اما مشکل زنبورها هم غیبت مارکو رویس کاپیتان تیم به دلیل مصدومیت است. دورتموند این فصل تنها یک شکست را مقابل یونیون برلین تجربه کرده است و در سه دیدار گذشته توانسته‌اند مونشن گلادباخ صدرنشین، وولفسبورگ شگفتی‌ساز و اینترمیلان را ببرند تا با آمادگی خوبی پا به ورزشگاه آلیانس آره‌نا بگذارند.

***

·        بایرن در ۱۰ کلاسیکر آخرِ بوندس‌لیگا ۷ بازی را از دورتموند برده و تنها ۲ بازی را باخته است.

·        آخرین برد دورتموند در آلیانتس‌آرنا به حدوداً ۵ سال قبل برمی‌گردد. دسامبر ۲۰۱۴ زنبور‌ها در مونیخ ۳ بر صفر پیروز شدند.

·        دورتموند برای اولین مرتبه از سپتامبر ۲۰۱۷ موفق شده در ۳ بازی متوالی بوندس‌لیگا دروازه‌اش را بسته نگه دارد.

***

ترکیب احتمالی بایرن‌مونیخ: نویر، پاوار، مارتینس، آلابا، دیویس، کیمیش، گورتسکا، گنبری، مولر، کومن و لواندوفسکی

ترکیب احتمالی دورتموند: بورکی، پیشچک، آکانجی، هوملس، شولتس، ویتسل، دلانی، حکیمی، برانت، آزار و آلکاسر

 

تگ ها


درکلاسیکر ترکیب احتمالی بایرن مونیخ ترکیب احتمالی دورتموند