بایرن مونیخ ۳ - ۰ شالکه؛ قدرت‌نمایی باواریایی‌ها با درخشش لواندوفسکی

بایرن مونیخ در حالی که در هفته اول تنها یک تساوی به دست آورده بود، امشب در آلیانس آرنا مقابل شالکه به یک پیروزی پرگل دست یافت...

به گزارش مدال، در چارچوب هفته دوم رقابت‌های بوندسلیگای آلمان، بایرن مونیخ در ورزشگاه آلیانس آرنا میزبان شالکه بود و موفق شد ناکامی هفته پیش را با یک پیروزی مقتدرانه جبران کند.

بایرنی ها بازی را بهتر آغاز کردند و در همان دقایق ابتدایی صاحب یکی دو موقعیت نصفه و نیمه شدند اما نتوانستند از آنها استفاده کنند. بازی با همین روند ادامه داشت تا اینکه در دقیقه 17 روی یک ضربه کرنر، لواندوفسکی می توانست با ضربه سر دروازه شالکه را باز کند اما واکنش عالی الکساندر نوبل، دروازه میزبان را بسته نگه داشت. اما انتظار بایرنی‌ها برای زدن گل اول، چندان طول نکشید و این تیم در دقیقه 20 سرانجام از حریف پیش افتاد. خطای کِنی روی کینگزلی کومان، یک ضربه پنالتی نصیب بایرن کرد و لواندوفسکی برخلاف جهت حرکت دروازه بان، حساب کار را 1-0 کرد. بعد از این گل بازی برای دقایقی متعادل تر شد اما پس از آن، بار دیگر بایرنی‌ها ابتکار عمل را در دست گرفتند و صاحب موقعیت های نصفه و نیمه ای شدند اما نتوانستند به گل دوم برسند. جدی ترین موقعیت این تیم در دقایق پایانی نیمه اول، در دقیقه 43 رقم خورد؛ جایی که ضربه والی تولیسو، از کنار دروازه به بیرون رفت و در نهایت این نیمه با همان یک گل به پایان رسید.

نیمه دوم را هم بایرن بهتر آغاز کرد و این بار خیلی زود به گل رسید. روی یک ضربه آزاد از پشت محوطه جریمه شالکه بود که لواندوفسکی با یک ضربه دیدنی، توپ را به گوشه دروازه فرستاد و نوبل هم علی رغم شیرجه ای دیدنی، نتوانست مانع از باز شدن دروازه تیمش شود. بعد از این گل تیم میزبان پیش کشید و در دقیقه 56، بازیکنان این تیم معتقد بودند که داور باید به دلیل برخورد توپ به دست بنجامین پاوار در محوطه جریمه بایرن، پنالتی اعلام کند اما داور دستور به ادامه کار داد. چهار دقیقه بعد، روی یک ضربه کرنر این بِرگ استالر بود که صاحب یک موقعیت بسیار خوب شد اما حضور به موقع کیمیچ، دروازه بایرن را نجات داد. در ادامه بازی متعادل تر شد و در دقیقه 73، این بایرن بود که به گل سوم رسید. روی پاس کومان بود که لواندوفسکی درون محوطه جریمه شالکه صاحب موقعیت شد و بعد از پشت سر گذاشتن سانه، با ضربه ای دقیق، حساب کار را 3-0 کرد. تیم میزبان که چیزی برای از دست دادن نداشت، پیش کشید و چیزی نمانده بود که کالیجیوری در دقیقه 83 یکی از گل‌های خورده را جبران کند اما او بعد از پشت سر گذاشتن نویر، ضربه ای زد که به تیر دروازه برخورد کرد و به بیرون رفت. در دقایق پایانی موقعیت چندانی روی دروازه‌ها ایجاد نشد و در نهایت بازی با همان سه گل به سود بایرن به پایان رسید.

اخبار مرتبط:

خلاصه بازی بایرن مونیخ 3 - 0 شالکه/ ویدیو

مدافع بایرن مونیخ راهی فنرباغچه می‌شود؟

تگ ها


باواریایی‌ها آلیانس آرنا فوتبال جهان نیکو کواچ رابرت لواندوفسکی شالکه ۰۴ بایرن مونیخ شالکه ۰۴-بایرن مونیخ Bundesliga فوتبال