بایرن مونیخ ۵ - ۰ دورتموند؛ نمایش ۵ ستاره برای صعود به صدر

بایرنی‌ها با ارائه یک بازی برتر صدرنشین شدند...

بایرنی‌ها با ارائه یک بازی برتر صدرنشین شدند

تیم‌های فوتبال بایرن‌مونیخ و دورتموند در حساس‌ترین دیدار هفته به مصاف یکدیگر رفتند.

به گزارش مدال، تیم‌های فوتبال بایرن‌مونیخ و دورتموند در  حساس‌ترین دیدار هفتۀ بیست‌وهشتم بوندسلیگای آلمان که به درکلاسیکر مشهور است به مصاف یکدیگر رفتند که این مسابقه با حساب ۵-۰ به سود باواریایی‌ها به پایان رسید.
بایرن‌مونیخ از همان ابتدای بازی توپ و میدان را در اختیار گرفت و تاکتیک خود را به حریف دیکته کرد. بازی هجومی شاگردان کواچ در دقیقۀ ۱۰ جواب داد و ماتس هوملس با ضربه سری زیبا دروازۀ زنبورها را گشود. در ادامه باز هم شاگردان کواچ حملات خطرناکی را به روی دروازۀ دورتموند صورت می‌داد. تنها پس از هفت دقیقه، رابرت لواندوفسکی گل دوم را برای تیمش به ثمر رساند.

باواریایی‌ها دست‌بردار نبودند و عطش گل‌زنی در ساق‌های بازیکنان این تیم به چشم می‌خورد. در دقیقۀ ۴۰ یک ضربۀ آزاد به سود بایرنی‌ها اعلام شد. تیاگو آلکانتار پشت این ضربه ایستاد و با پاسی زیبا مولر را در موقعیت شوت قرار داد اما ضربه مولر با واکنش دروازه‌بان همراه بود. توپ برگشت داده شده توسط سنگربان دورتموند در چند مرحله رفت و برگشت جلوی پای مارتینز افتاد و این بازیکن اسپانیایی با شوتی زیبا دروازۀ حریف را باز کرد.

دو دقیقۀ بعد، روی حرکت تاکتیکی بازیکنان بایرن و سانتر زیبای مولر، سرگی گنابری گل چهارم را وارد دروازۀ حریف کرد. این نیمه با برتری ۴ گلۀ شاگردان کواچ به پایان رسید.
با شروع نیمۀ دوم، سرمربی دورتموند دست به تغییراتی در ترکیب خود زد. این تغییرات تأثیر چندانی در روند بازی زنبورها نداشت. توپ در این نیمه بیشتر در میانۀ میدان در جریان بود. کواچ که ظاهراً از نتیجه بازی راضی بود و خیالش از کسب سه امتیاز راحت شده بود، مارتینز و مولر را از ترکیب خارج و دو بازیکن جوان خود را وارد مسابقه کرد.
دورتموند که دیگر چیزی برای از دست دادن نداشت در دقایق پایانی روی به بازی هجومی آورد اما برخلاف جریان بازی این لواندوفسکی بود که در دقیقۀ ۸۹ گل دوم خود و پنجم تیمش را به ثمر رساند.
این مسابقه در نهایت با پیروزی ۵-۰ باواریایی‌ها به پایان رسید و زنبورها در آلیانز تحقیر شدند.

خلاصه این دیدار را می‌توانید در این لینک مشاهده کنید.