بایرن و رومینگیه؛ مانع جذاب شدن بوندس‌لیگا

رئیس کمیته بازبینی پخش تلویزیونی بوندس‌لیگا با انتقاد از رئیس باشگاه بایرن مونیخ او را متهم کرد که علاقه‌ای به یک بوندس‌لیگای جذاب ندارد....

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، کمیته بازبینی پخش تلویزیونی بوندس‌لیگا که از طرف سازمان لیگ این کشور برای بررسی شرایط پخش تلویزیونی این لیگ و تغییرات احتمالی در آن تشکیل شده از کارل هاینتس رومینیگه رئیس بایرن مونیخ به دلیل مخالفت با پیشنهادات کمیته انتقاد کرده و او را متهم کرد که علاقه‌ای به یک بوندس‌لیگای جذاب ندارد.

این کمیته از سوی سازمان لیگ آلمان تشکیل شده تا راهی منصفانه‌تر برای توزیع درآمدهای تلویزیونی بین باشگاه‌های بوندس‌لیگا و بوندس‌لیگا۲ پیدا کند. بر اساس سیستم توزیع فعلی، باشگاهی که فصل را در رتبه هیجدهم بوندس‌لیگا به پایان می‌رساند به اندازه نصف تیمی که قهرمان فصل شده از پخش تلویزیونی درآمد بدست می‌آورد.

درحالیکه بحث و بررسی در این کمیته ادامه دارد سازمان لیگ آلمان قرار است امروز دوشنبه رسماً مدل توزیع جدید خود برای چهار سال آینده را معرفی کند.

جم اوزدمیر سیاستمدار مشهور آلمانی از حزب سبزها و عضو ارشد کمیته بازبینی سازمان لیگ از جمله کسانی بود که انتقادات تندی به رئیس باشگاه بایرن مونیخ وارد کرده و او را متهم کرد به دلیل منافع باشگاهش منافع فوتبال آلمان را زیر پا گذاشته است.

اوزدمیر در این باره گفت: " چندین باشگاه پیشنهادی ارائه کردند که درآمد تلویزیونی به شیوه دیگری تقسیم شود. واکنش خشمگینانه کارل هاینتس رومینیگه به این پیشنهاد به نظرم نشان می‌دهد که او هیچ علاقه‌ای به یک بوندس‌لیگای جذاب ندارد. این به نظر من باعث تاسف است".

بیشتر بخوانید:

فلیک-هاینکس؛ گفتگوی جذاب مربیان موفق بایرن مونیخ

حمایت مولر از یواخیم لوو: آلمان پشت تیم ملی بایستد

 

 

تگ ها


بایرن مونیخ کارل‌هاینس رومینیگه فوتبال جهان Bundesliga فوتبال