بایرن و رکوردی تاریخی؛ فقط یک گل کم بود

بایرن مونیخ تنها یک گل با رکورد بهترین شروع تاریخ در پنج لیگ برتر اروپایی فاصله داشت....

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، اتلتیکومادرید نزدیک بود رکوردی که از سال ۱۹۵۵ حفظ کرده بود را از دست بدهد. بایرن وقتی جمعه شب بوندسلیگا را با پیروزی ۸-۰ مقابل شالکه شروع کرد، به شکل خیلی جدی آن رکورد را تهدید کرد.

باواریایی ها به لطف گل های گنابری (سه گل)، گورتسکا، لواندوفسکی، مولر، سانه و موسیالا پیروزی ۸-۰ را به دست آوردند. این یک شروع فوق العاده در لیگ به حساب می آید و کاملا آشکار است که شاگردان فلیک در چه سطحی قرار دارند. قهرمان اروپا رکورد ۲۲ پیروزی متوالی در همه بازی های بوندسلیگا از فوریه را نیز به ثبت رساند.

بایرن نزدیک بود به رکورد اتلتیکو نیز برسد. به نوشته میسترچیپ (کارشناس اسپانیایی) بهترین شروع را در پنج لیگ برتر اروپایی اتلتیکو داشته و بیشترین گل را در بازی نخست وارد دروازه حریفش کرده است.

اتلتیکو در یازدهم سپتامبر ۱۹۵۵ در متروپولیتانو برابر هرکولس قرار گرفت و با ۹ گل مهمانش را شکست داد. سه گل را اسکودرو به ثمر رساند. مولینا نیز هت‌تریک کرد. میگل دبل کرد و یک گل را کویار وارد دروازه هرکولس کرد تا پیروزی درخشانی را تیم آنتونیو باریوس به دست آورد. ۶۵ سال از این جشنواره گل گذشته و هنوز تیمی به رکورد به اتلتیکو دست نیافته است. 

بیشتر بخوانید:
آنچلوتی: تیاگو قلبم را شکست؛ انتخاب او اشتباه بود

بایرن خوشحال است؛ چه خوب شد سانه را خریدیم

 

 

تگ ها


بایرن مونیخ اتلتیکو مادرید فوتبال جهان بایرن مونیخ Bundesliga فوتبال