بایرن، یووه و بارسا؛ انجمن شاعران قهرمان

یوونتوس، بایرن و بارسلونا در ۱۰ سال اخیر توانسته‌اند ۸ بار قهرمان لیگ‌های داخلی شوند....

یوونتوس، بایرن و بارسلونا در ۱۰ سال اخیر توانسته‌اند ۸ بار قهرمان لیگ‌های داخلی شوند.

با وجود اینکه رقابت‌های مهم اروپایی تمام نشده اما از حالا می‌توان قهرمان لیگ‌های معتبر را حدس زد و بارسلونا، یوونتوس و بایرن را از حالا قهرمان این سه لیگ دانست. نکته جالب هشت بار قهرمانی هر سه تیم در ده سال اخیر لیگ‌های خود است.
بارسلونا
با برد شنبه شب مقابل اتلتیکو و ایجاد اختلاف امتیازی تقریبا غیرقابل جبران، دیگر باید آن‌ها را قهرمان لالیگا دانست. سوال اصلی این است که آن‌ها در چه تاریخی و چند هفته زودتر قهرمان می‌شوند. بارسایی‌ها در ۱۱ سال اخیر تنها ۳ بار قافیه را به رئال و اتلتیکو باخته‌اند و در دیگر سال‌ها قهرمان شده‌اند.
نکته جالب این است بارسایی‌ها از ابتدای فصل ۲۰۱۷/۱۸ تا امروز در چهارچوب لیگ تنها ۳ شکست متحمل شده‌اند.

 

بایرن، یووه و بارسا؛ انجمن شاعران قهرمان

یوونتوس
در ایتالیا وضعیت یوونتوس از صدرنشینان دیگر لیگ‌ها بهتر است و البته رکورد خارق‌العاده هشتمین قهرمانی متوالی آن‌ها، به دیگر فاتحان طعنه می‌زند. یوونتوسی‌ها آن قدر قهرمان شده‌اند که دیگر کسب لیگ برایشان اهمیتی ندارد و با جذب رونالدو به فتح لیگ قهرمانانی می‌اندیشند که سال‌هاست در آن موفق نشدند. یوونتوسی‌ها با قهرمانی دوباره در سری‌آ، قهرمانی سی و چهارم خود در کالچو را جشن خواهند گرفت.

بایرن، یووه و بارسا؛ انجمن شاعران قهرمان

بایرن مونیخ
هیچ کس فکر نمی‌کرد بوروسیا دورتموند در این فصل آن‌قدر عالی کار کند و البته هیچ کس هم فکر نمی‌کرد با نتایج بسیار ضعیف بایرن در ابتدای فصل، آن‌ها بتوانند به صدر برسند. 
باواریایی‌ها در درکلاسیکر با ۵ گل دورتموند را شکست دادند تا بازهم به صدر بروند و از حالا به قهرمانی در پایان فصل بیاندیشند. آن‌ها پس از این پیشرفت و رشد بیکار ننشسته‌اند و از حالا با لوکاس هرناندز و بنجامین پاوارد قرارداد بسته‌اند تا فصل آینده را پرقدرت شروع کنند.

 

بایرن، یووه و بارسا؛ انجمن شاعران قهرمان