با آیاندا پاتوسی، خرید جدید استقلال آشنا شوید

آیاندا پاتوسی خرید بعدی آبی‌ها خواهد بود...

آیاندا پاتوسی خرید بعدی آبی‌ها خواهد بود

خرید بعدی آبی ها از آفریقای جنوبی خواهد بود.

به گزارش مدال، شنیده‌ها حکایت از آن دارد که وینگر چپ سابق باشگاه کیپ تاون سیتی، طی 24 ساعت آینده برای عقد قرارداد با تیم استقلال، به تهران خواهد آمد.

این بازیکن 26 ساله، اهل کیپ تاون آفریقای جنوبی بوده و پست اصلی او، وینگر چپ است. هرچند از پاتوسی می توان در پست هایی چون هافبک هجومی و وینگر راست نیز بهره برد. خصوصیت اصلی بازیکنِ 174 سانتیمتری مدنظر باشگاه استقلال، سرعت و دریبلینگ بالای اوست؛ همچنین این هافبک 26 ساله مهارت خوبی نیز در نواختن ضربات ایستگاهی دارد. این بازیکن توانایی بازی با هر دو پای خود را نیز دارا بوده و آمار گلزنی مناسبی نیز در تیم های سابق خود داشته است. آیاندا پاتوسی فوتبال حرفه ای خود را در سال 2011 و از باشگاه لوکرن آغاز کرده و شش فصل در این تیم، توپ زده است. 145 بازی و 21 گل زده، آمار این بازیکن در لوکرن بوده تا اینکه در سال 2017 به باشگاه کیپ تاون سیتی پیوسته است. او با پیراهن کیپ تاون در 22 بازی به میدان رفته و توانسته 9 گل نیز به ثمر برساند. این بازیکن همچنین سابقه عضویت در تیم ملی آفریقای جنوبی را از سال 2013 نیز دارد و در 12 بازی توانسته 3 گل برای کشورش به ثمر برساند. البته آخرین باری که پاتوسی به اردوی تیم ملی آفریقای جنوبی دعوت شده، مربوط به اواخر سال 2016 بوده است.

برطبق آمار سایت ترانسفرمارکت، ارزش این بازیکن یک میلیون یورو بوده است (آپدیت: 19 ژانویه 2019 - 29 دی ماه 1397). بیشترین ارزش آیاندا پاتوسی اما در سال 2013 و زمانی بوده که در تیم لوکرن مشغول به بازی بود. ارزش پاتوسی در آن زمان به 2.2 میلیون یورو می رسیده است (9 ژانویه 2013 - 20 دی ماه 1391). مسئولان باشگاه استقلال پس از فعالیت نه چندان زیاد در آغاز نقل و انتقالات نیم فصل، حالا کمی به خود آمده اند و پس از جذبِ اسماعیل گونسالوس، به نظر می رسد دومین خرید خارجی جدید آبی ها در نیم فصل از آفریقای جنوبی خواهد بود. پاتوسی می تواند طراوت خاصی به خط هافبک استقلال به خصوص در کناره ها ببخشد و اگر او در اندیشه های تاکتیکی وینفرد شفر جا بیفتد، می تواند به مهره ای تاثیرگذار در تیم استقلال تهران، تبدیل گردد. فصلی سخت در انتظار باشگاه استقلال، در ادامه مسابقات لیگ و همچنین لیگ قهرمانان آسیا، خواهد بود و آمادگی پاتوسی در کنار گونسالوس می تواند خبر خوشی برای کادر فنی و هواداران آبی دل این تیم باشد.