با احترام به تماشاگران؛ مربی جوان می ماند

بعد از شکست دو بر یک نساجی در برابر پیکان در محافل ورزشی شا ئبه حضور مجید جلالی در راس کادر فنی نساجی قوت گرفت. مربی ای که پیش از این هم در نساجی مربیگری کرد. بعد از خداحافظی جواد نکونام....

به گزارش "ورزش سه"، اما هیات مدیره باشگاه نساجی که در راس آن علیرضا اسدی – دبیر کل سابق فدراسیون فوتبال قرار دارد و خود از بازیکنان قدیمی تیم ملی بشمار می رود بعد از نشست با وحید فاضلی تصمیم به ابقای این مربی جوان گرفت. این در حالی بود که شاید تماشاگران نساجی؛ البته نه همه ی آنها به دنبال تغییر و تحول در کادر فنی نساجی بودند.

هیات مدیره نساجی البته به بهانه امتیازاتی که نساجی در هفته های اخیر از دست داد ۱۰ درصد از مبالغ قرارداد بازیکنان و کادر فنی را کم کرد اما تصمیمش در مورد کادر فنی بر خلاف میل تماشاگران بود. در فوتبال حرفه ای هم این چنین است. خیلی از تصمیماتی که گرفته می شود بر خلاف نظر تماشاگران است چرا که اعضای هیات مدیره تماشاگر نیستند و از همه مهمتر آنها با واقعیت های تیم بهتر از تماشاگران آشنا هستند.

بدون شک هیات مدیره باشگاه نساجی برای اتخاذ این تصمیم دلایل خاص خود را داشته؛ یکی از دلایل می تواند تصمیم سایر باشگاه ها در حمایت از مربی جوان باشد. ذوب آهن از ۹ بازی ۶ امتیاز کسب کرده؛ یعنی دو امتیاز کمتر از نساجی اما باشگاه مجدانه از رحمان رضایی حمایت می کند. بالای نساجی – مس رفسنجان است که یک امتیاز بیشتر از نساجی کسب کرده که امتیاز زیادی نیست اما باشگاه مس هم ضمن حمایت از محمد ربیعی در جهت تقویت کادر فنی مجتبی سر آسیایی را به ترکیب تیم اضافه کرده است. در سایپا که یک بازی بیشتر انجام داده و ۱۰ امتیازی است نه تنها خبری از تغییر مربی نیست بلکه ابراهیم صادقی از آینده روشن حرف می زند و اینکه تیمش آزمون و خطاها را پشت سر می گذارد و مدیران در اراک مثل کوه پشت رسول خطیبی هستند در حالی که آلومینیوم اراک هم ۱۰ امتیازی است.

این اتفاق خوبی برای فوتبال ایران است که باشگاه ها به مربی جوان خود فرصت می دهند؛ دلیل دیگری که موجب حمایت اعضای هیات مدیره باشگاه نساجی از وحید فاضلی شده نمایش خوب این تیم در برابر حریفان بعد از شکست در برابر سپاهان و مس است. نساجی برای شکست پرسپولیس صاحب موقعیت های خوبی حتی برای کسب پیروزی شد. هر چند پرسپولیس هم در این دیدار فوتبال مالکانه ای به نمایش گذاشت. جواد نکونام بعد از شکست نساجی بازی تیم مازنی را تحسین کرد و مهدی تارتار سرمربی پیکان هم در کنفرانس خبری بعد از بازی با نساجی گفت ما بعد از دریافت گل اول می توانستیم یکی دو گل دیگر هم دریافت کنیم. همه  این ها نشان می دهد نساجی روند رو به رشد هفته های ابتدایی را دوباره آغاز کرده است.

ایجاد موقعیت از سوی نساجی در بازی های اخیر به خوبی صورت گرفته اما اگر این توام با موقعیت طبی شود نساجی به روزهای خوب خود در لیگ برتر برمی گردد. ضمن اینکه باید به این نکته اشاره کرد نساجی درون دروازه خود علیرضا حقیقی را ندارد که سیوهای طلایی داشته باشد و باید تاوان جوانی نیما میرزازاد را بدهد. نگاهی به گل های خورده نساجی در بازی با فولاد و پیکان نشان می دهد این تیم در خط دروازه با بدشانسی هایی مواجه است.

و در نهایت باید گفت تغییر سرمربی نیازمند هزینه است؛ در این مقطع زمانی که اگر نساجی تصمیم به تغییر مربی می گرفت چند هفته دیگر را هم از دست می داد چرا که مربی جدید برای شناخت از نساجی نیاز به زمان داشت؛ هیات مدیره باشگاه نساجی امیدوار هستند این تیم در هفته های پیش رو با پیروزی در بازی های خانگی شرایط خود را در جدول رده بندی تغییر دهد تا آنها سینه ستبر کنند و مدعی شوند یک مربی جوان به فوتبال کشور اضافه کردند؛ وحید فاضلی.

تگ ها


نساجی مازندران