با ارزش ترین بازیکن ۱۷ ساله ی تاریخ در فهرست رئال

ادوادرو کاماوینگا با ۴۲ میلیون یورو، باارزش ترین بازیکن ۱۷ ساله ی تاریخ فوتبال دنیا شد....

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، رئال ماه هاست که به دنبال راهی برای جذب ادواردو کاماوینگا هافبک ۱۷ ساله باشگاه رن فرانسه است. پدیده ی با اصالت آنگولایی، فصل جاری توانست به ترکیب اصلی رن راه یابد و چشم ها را به خود خیره کرد. تا پیش از نیمه تمام ماندن لوشامیونا، او در همه رقابت ها ۳۳ بازی برای رن انجام داد و موفق به زدن دو گل هم شد. اوج درخشش او در پیروزی رن بر پی اس جی بود.

باشگاه رن روی کاماوینگا که تا ۲۰۲۳ قرارداد دارد، ۵۰ میلیون یورو قیمت گذاشته است و بعد از اینکه به تیم منتخب فصل لیگ فرانسه راه یافت، در وبسایت ترانسفرمارکت ارزش او به ۴۲ میلیون یورو رسید تا با پیشی گرفتن از آنسو فاتی(۴۰ میلیون یورو)، ارزشمندترین بازیکن ۱۷ ساله ی تاریخ فوتبال لقب بگیرد.

حتی رونالدو و مسی هم در ۱۷ سالگی، ۴۲ میلیون یورو قیمت گذاری نشده بودند.

رئالی ها کاماوینگا را بهترین جانشین برای کاسیمیرو می دانند ولی رن به سادگی این بازیکن را از دست نخواهد داد.

کاماوینگا در حالی باارزش ترین ۱۷ ساله تاریخ فوتبال است که پشت سر خود آنسو فاتی پدیده بارسا را با ۴۰ میلیون یورو می بیند.

طبق فهرست اعلام شده توسط ترانسفرمارکت، وینیسیوس جونیور از رئال با ۳۵ میلیون یورو، سسنیون از فولام، رینیر از رئال و ورون از پالمیراس با ۲۵ میلیون یورو، ایتارن از آیندهوون با ۲۲ میلیون یورو، شرکی از لیون با ۲۰ و دوناروما از میلان نیز با ۲۰ میلیون یورو ارزش زمانی که ۱۷ ساله بودند، در رتبه های سوم تا دهم قرار می گیرند.

بیشتر بخوانید:

شرط رئالی امباپه برای تمدید قرارداد با پاری سن ژرمن!

علاقه‌مندی رئال به ستاره جوان سائوپائولو

 

 

تگ ها


فوتبال جهان رئال مادرید فوتبال