با بازگشت زیزو؛ نگاه از بالای رئال به بارسلونا

بازگشت زیزو در مارس ۲۰۱۹، رئال مادرید را در ال کلاسیکو بازهم برتر از بارسلونا قرار داد....

به گزارش "ورزش سه"، به نقل از مارکا، رئال مادرید یک بار دیگر برنده ال کلاسیکو شد. در دیداری بسیار هیجان انگیز در شب بارانی مادرید، رئالی ها با دو گل کریم بنزما و تونی کروس پیش افتادند و در نیمه دوم تک گل اسکار مینگسا افاقه نکرد و در نهایت میزبان پیروز بازی شد. هر دو تیم دو شوت به تیر دروازه زدند و رئال خوش شانس بود که دقیقه ۹۴ شوت ایلایکس را تیر دروازه برگشت داد.

این سومین برد متوالی رئال بر بارسا در ال کلاسیکو بود. رئال بازی برگشت فصل گذشته را ۲-۰ از بارسا برد. در بازی رفت فصل جاری و در نوکمپ ۳-۱ پیروز شد و امروز نیز بازی برگشت را ۲-۱ برنده شد.  از فصل ۰۸-۲۰۰۷ سابقه نداشت که رئال در دو بازی رفت و برگشت بارسا را شکست دهد.

رئال تنها فصل ۸۴-۱۹۸۳ و در شر ایطی که بارسا را دبل کرده، نتوانسته قهرمان لالیگا شود و از ۱۰ باری که بارسا را در یک فصل دبل کرده، در ۹ مورد در انتها قهرمان شده است.

رئال تاکنون ۳۴ بار قهرمان لالیگا شده و در هشت مورد توانسته بارسا را دبل کند. در چنین وضعیتی بارسا هرگز نتوانسته در انتها قهرمان شود.

رئال مادرید فصل ۱۹-۲۰۱۸ و تا پیش از بازگشت زیدان در مارس ۲۰۱۹ از ۴ ال کلاسیکو ۳ بازی را باخت و تنها یک مساوی کسب کرد. پس از بازگشت زیزو رئال هر سه ال کلاسیکو را از بارسا برده است.

در دوران گواردیولا بارسا توانست در یک مقطع ۵ بازی متوالی لالیگایی را از رئال مادرید ببرد و حالا زیدان دو پیروزی با رکورد پپ فاصله دارد هرچند رئال بین ۱۹۶۲ تا ۱۹۶۵ رکورد شش برد متوالی در لالیگا برابر بارسا را دارد.

از سال ۱۹۷۷ سابقه نداشت که رئال در سه بازی متوالی بر بارسا پیروز شود(برتری ۲-۳ در نوکمپ و دو برتری ۴-۰ و ۲-۱ در برنابئو). بارسا که تا قبل از ورود پپ در سال ۲۰۰۸ در تعداد پیروزی های ال کلاسیکو فاصله زیادی با رئال داشت، در نهایت موفق به جبران شد. پیروزی ۰-۱ بارسا در بازی برگشت لالیگای فصل ۱۹-۲۰۱۸ سبب شد بارسا برای اولین بار در تاریخش، در تعداد پیروزی ها از رئال ۹۶ به ۹۵ پیش بیفتد ولی این فاصله با زیدان نه تنها جبران شد که اکنون رئال ۹۸ به ۹۶ از بارسا پیش است. بله؛ رئال با زیدان یک بار دیگر از بالا به بارسا نگاه می کند.

تگ ها


پپ گواردیولا زیدان ال کلاسیکو منچستر سیتی بارسلونا رئال مادرید