با بدهی کار را در فدراسیون شروع کردیم/ وضعیت مالی بهتر شد

رئیس فدراسیون والیبال گفت: زمانیکه به فدراسیون والیبال آمدم وضعیت مالی خوب نبود و بدهی داشتیم....

به گزارش مدال و به نقل از مهر، مجمع عمومی و سالیانه فدراسیون والیبال به ریاست معاون وزیر ورزش و جوانان امروز(شنبه) در آکادمی ملی المپیک و پاراالمپیک به صورت آنلاین آغاز شد. 

در این مجمع محمدرضا داورزنی رئیس فدراسیون والیبال، فضل‌الله باقرزاده نماینده کمیته ملی المپیک، علیرضا خسروی مدیرکل دفتر امورمشترک فدراسیون‌ها، جعفر سمیعی زقرقندی مدیرکل حراست وزارت ورزش، میلاد تقوی دبیر فدراسیون والیبال، مهدی اسلامی خزانه‌دار، محمد جواد یزدان‌پناه بازرس، مهدی مستجاب دعوی مسئول امورمجامع، نمایندگان تربیت بدنی نیروهای مسلح، فدراسیون ملی ورزش‌های دانشگاهی، فدراسیون آماتوری ورزش کارگری، باشگاه‌ها، مربیان، داوران، ورزشکاران بانوان و آقایان و روسا و سرپرست هیات‌های استانی والیبال شرکت کردند.

محمدرضا داورزنی در مجمع عمومی سالیانه فدراسیون والیبال گفت: والیبال در سال ۹۸ نتایج خوبی کسب کرد. در سال گذشته با تلاشی که صورت گرفت قرار بود تعدادی رویداد در کشور به ویژه در بخش ساحلی داشته باشیم. میزبانی تور بندعباس را در نظر داشتیم و ۱۰ روز قبل از برگزاری مسابقات، شرایط کرونا باعث لغو و تعویق آن شد و این آغاز تعطیلی تمام رقابت‌های ورزشی در سطح جهان شد.

وی ادامه داد: فدراسیون والیبال از ابتدا تصمیم گرفت برای حفظ سلامت بازیکنان مسابقات را تعطیل و رقابت های لیگ را تعیین تکلیف کرد. با همکاری خوب و تعامل اشگاه‌ها همه پذیرفتن فعالیت ها در اسفند متوقف و همان مقطع پرونده لیگ بسته شد. والیبال از سایر رشته جلو تر تصمیم گرفت و این نقطه مثبت والیبال بود.

رئیس فدراسیون والیبال اظهار کرد: فدراسیون جهانی نیز فعالیت های خودش را در اکثر بخش ها متوقف و تعطیل کرد. پیش بینی تمام اتفاقات را کرده بودیم. چون میزبان مسابقات جوانان آسیا در تیرماه بودیم و پس از هماهنگی با وزارت ورزش، قرار شد میزبانی نوجوانان آسیا برای افتتاح سالن شیراز را نیز بگیرم و این امر نیز محقق شد. اما فعلا منتظر شرایط کرونا هستیم، مهم میزبانی بود که گرفتیم. همچنین درخواستی برای میزبانی مسابقات جوانان جهان دادیم. فدراسیون جهانی نیز اقدامی انجام داد و اعلام کرد در سطح جوانان مسابقات در دو مرحله انجام شود. مرحله مقدماتی در دو کشور ایران وایتالیا و سپس فینال مسابقات به میزبانی ایتالیا برگزار شود. اما مخالفت کردیم چون هزینه زیادی داشت. درست نبود مقدماتی میزبان باشیم و فینال به کشور دیگر برویم. به همین دلیل تغییر میزبانی دادیم. منتظر توافق نهایی هستیم. میخواهییم میزبان نوجوانان جهان باشیم.

وی ادامه داد: فدراسیون جهانی منتظر شرایط کرونا است تا سپس وضعیت دقیق میزبانی ها را اعلام کند و احتمالا اکتبر مشخص می شود. در سال ۲۰۲۰ اکثیر مسابقات تعویق و لغو شده است.

داورزنی تاکید کرد: رقابت‌های لیگ ملت‌ها نیز تحت تاثیر کرونا لغو شد. پس از تعویق المپیک نیز سریع وضعیت سرمربی را تعیین تکلیف کردیم. الان نیز منتظر برنامه دقیق مسابقات هستیم. نمی خواستیم زمانیکه مسابقاتی برگزار نمی شود هزینه ای برای مربی هزینه کنیم. رایزنی ها را انجام داده ایم. تا پایان سال ۷ ماه فرصت داریم که سه میلیارد بررای مربی بار مالی دارد. صحبت های مختلفی در هیات ریئسه شد و در زمان مناسب اعلام خواهیم کرد. سعی کردیم منابع را به گونه ای مدیریت کنیم تا مدیریت کنیم. روزی که شروع کردیم با بدهی شروع کردیم اما الان وضعیت مناسب است. استان ها را شارژ کردیم. دو سه برابر تزریق وزارت و کمیته، فدراسیون به هیات ها شارژ مالی کرد. حق الزحمه مربیان و داوران نیز انجام شده است.

رئیس فدراسیون والیبال گفت: زمان شروع اردوهای ملی و سایر برنامه ها نیز در زمان مناسب اعلام خواهد شد. امیدوارم با دعای خیر مردم زودتر از این ویروس مهلک خلاص شویم و رویدادهای ورزشی شروع شود. پیش بینی کردیم لیگ اواسط شهریور ماه با ۱۴ تیم آغاز شود. قرعه کشی هم ۲۰ مرداد انجام خواهد شد. امیدوارم شاهد لیگ پویایی باشیم. ۸ ماه توقف به تیم ملی و آماده سازی برای المپیک و لیگ جهانی آسیب خواهد زد. سعی میکنیم با برگزاری لیگ خوب شروع خوبی برای آماده سازی داشته باشیم.

بیشتر بخوانید:

تیم های والیبال ۱۶ میلیارد تومان به فدراسیون بدهی دارند!

سفر لژیونر والیبال به قطر به تعویق افتاد

 

 

تگ ها


محمدرضا داورزنی فدراسیون والیبال والیبال والیبال