با تایید اسکالونی، مسی در یک‌قدمی رکورد تاریخی

اگر اتفاق خاصی رخ ندهد، لیونل مسی بامداد فردا به تنهایی رکورددار بازی های ملی در آرژانتین خواهد شد....

به گزارش "ورزش سه"، لیونل مسی با حضور در بازی آرژانتین و بولیوی که بامداد سه شنبه ساعت ۴:۳۰ برگزار می شود، به تنهایی به رکورددار حضور در بازی های ملی برای آرژانتین تبدیل می شود و با ۱۴۸ بازی از خاویر ماسکرانو با ۱۴۷ بازی سبقت خواهد گرفت.

لیونل اسکالونی سرمربی تیم ملی آرژانتین تائید کرده است که مسی در مقابل بولیوی حضور خواهد داشت. آلبی سیلسته حضورش در یک چهارم نهایی کوپا آمریکا را قطعی کرده اما امشب به امتیاز نیاز دارند تا صدرنشینی خود در گروه را قطعی کنند و حداقل تا فینال به برزیل برخورد نکنند.

سرمربی آرژانتین در نشست خبری بازی با بولیوی گفت:« در تیم ملی آرژانتین فقط یک بازیکن فیکس شدنش قطعی است، بقیه باید جایگاه شان را به دست بیاورند. همه می دانید که منظورم کدام بازیکن است.»

مسی از سال ۲۰۰۵ که وارد تیم ملی آرژانتین شد، ۷۳ گل و ۵۱ پاس گل به نام خود ثبت کرده است. مسی به این ترتیب تا ساعاتی دیگر به ۱۴۸ بازی ملی می رسد. بعد از ماسکرانو در این رده بندی، خاویر زانتی با ۱۴۳ بازی قرار دارد، روبرتو آیالا با ۱۱۴، آنخل دی ماریا با ۱۰۵، دیه گو سیمئونه با ۱۰۴، سرخیو آگوئرو با ۹۹، اسکار روجری با ۹۷، سرخیو رومرو با ۹۶ و دیه گو مارادونا با ۹۱ بازی در رده های بعدی هستند.

همچنین اگر آگوئرو نیز مقابل بولیوی بازی کند، تعداد بازی های ملی خود را سه رقمی خواهد کرد. سرخیو در تیم ملی آرژانتین ۴۱ گل زده و ۱۹ پاس گل داده است.

تگ ها


ماسکرانو لیونل مسی تیم ملی آرژانتین فوتبال جهان آرژانتین بارسلونا فوتبال