با تایید پیرلو، انتقال سوارز به یوونتوس منتفی شد

سرمربی یوونتوس امروز اعلام کرد که احتمال پیوستن لوئیس سوارز به این باشگاه وجود ندارد....

به گزارش "ورزش سه"، یوونتوس به عنوان مدافع عنوان قهرمانی ۹ دوره اخیر سری آ ایتالیا فردا از مصاف با سامپدوریا کار خود را در فصل جدید شروع خواهد کرد. یووه دیگر مائوریتزیو ساری را روی نیمکت خود نمی بیند و آندره آ پیرلو به عنوان سرمربی جدید، چالش بزرگ کسب دهمین عنوان قهرمانی متوالی را پیش رو خواهد داشت.

یوونتوس در نقل و انتقالات تابستانی به دنبال جذب یک مهاجم نوک است و برای این مهم روی لوئیس سوارز نظر مثبت داشت. ستاره اروگوئه ای بارسا مذاکراتی مثبت نیز با یووه انجام داد اما به دلیل نداشتن گذرنامه ایتالیایی، جزو سهمیه بازیکنان اروپایی این تیم محسوب نمی شد که این مانع بزرگی در راه انتقال او به تورین بود. سوارز پنجشنبه در پروجا آزمون زبان ایتالیایی را هم با موفقیت پشت سر گذاشت ولی زمان کافی برای اخذ گذرنامه وجود ندارد.

به جای او احتمالا ادین ژکو ستاره بوسنیایی رم راهی یوونتوس خواهد شد.

پیرلو در نشست خبری امروز خود و در مورد احتمال جذب سوارز گفت:« همه منتظر جذب یک مهاجم نوک هستیم اما هنوز تا پایان نقل و انتقالات زمان باقی است و ما هم عجله ای نداریم. خیلی تیم ها نیز با مشکلاتی مشابه درگیرند.

لوئیس سوارز یکی از گزینه های ما بود ولی او برای گرفتن گذرنامه ایتالیایی مدت زمان زیادی را باید صبر کند و به همین دلیل احتمال جذب او وجود ندارد. ما ایگواین را داشتیم که ترجیح داد راهی اینتر میامی آمریکا شود و توانستیم بر سر فسخ قرارداد با او به توافق برسیم.»

پیرلو در مورد شرایط تیمش در آستانه بازی با سمپدریا گفت:«  اردوی پیش فصل برای همه تیم ها کوتاه بود. ما نیز نتوانستیم بازی های دوستانه ای برگزار کنیم با این حال بازی های ملی باعث شد بازیکنان، کمی به شرایط بازی برگردند.

در کارم هیچ شک و تردیدی ندارم. من حالا سرمربی یوونتوس هستم، جایی که قهرمانان زیادی را در قالب یک تیم هدایت می کنم. بازگشت به یوونتوس و پذیرش این شغل برایم آسان بود و حس خوبی دارم. در مربیگری هم مثل دوران بازیگری ام خواهم بود؛ به کاری که انجامش می دهم مطمئن هستم. تحسین ها یا انتقادات تاثیری روی کار من ندارد.

ایده ها؟ من ایده های خودم را دارم، ساری هم ایده های خودش را داشت. در برخی اوقات این ایده ها ممکن است شبیه هم باشند. من هم دوست دارم تیمم بازی را کنترل کند و فوتبالی تهاجمی ارائه دهد.»

تگ ها


لوئیس سوارز آندره آ پیرلو تیم ملی ایتالیا بارسلونا یوونتوس