با داور فینال لیگ قهرمانان آشنا شوید

بر اساس اعلام یوفا دانیله اورساتو داور کارکشته ایتالیایی قضاوت فینال لیگ قهرمانان بین دو تیم پاری سن ژرمن و بایرن مونیخ را بر عهده خواهد داشت....

به گزارش "ورزش سه"، کمیته داوران یوفا دیروز تایید کرد که دانیله اورساتو قاضی دیدار فینال فصل ۲۰۱۹-۲۰۲۰ چمپیونزلیگ خواهد بود و بازی بین بایرن و پاری سن ژرمن را در لیسبون سوت خواهد زد. اما این داور کهنه کار ایتالیایی کیست و چه سابقه ای دارد؟

اورساتو با لیگ قهرمانان به هیچ وجه غریبه نیست و در همین فصل هشت مسابقه از این رقابتها را سوت زده. از جمله دیدارهای مهم این فصل او می توان به بازی رفت رئال مادرید و منچسترسیتی در مرحله یک هشتم نهایی اشاره کرد. بازی ای که در آن سرخیو راموس را اخراج کرد.

اورساتو سال گذشته در فینال لیگ اروپا بین آرسنال و چلسی به عنوان داور چهارم حضور داشت. این داور ۴۴ساله ایتالیایی در سال ۲۰۱۰ رسماً به فهرست داوران حرفه ای فیفا اضافه شده و در جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه هم به عنوان داور VAR حضور داشته.

قضاوت دیدار بسیار پرتنش بین دو تیم لسترسیتی و سویا در لیگ قهرمانان ۲۰۱۷ یکی از نقاط قوت کارنامه اورساتو است. گراهام پل داور سرشناس انگلیسی بعد از آن بازی به تحسین اورساتو پرداخت و کار او در مسابقه فوق را قابل ستایش دانست.

اورساتو فصل گذشته در لیگ قهرمانان دیدار رفت مرحله یک هشتم نهایی بین PSG و منچستریونایتد را سوت زده. داور ایتالیایی در آن بازی هشت کارت زرد به طرفین نشان داد و در نهایت پل پوگبا را اخراج کرد. هواداران یونایتد این داور ایتالیایی را عامل اصلی شکست ۲-۰ تیم شان در آن بازی می‌دانند. اورساتو اما نشان داده که در رعایت قوانین بسیار سخت گیر است و از نشان دادن کارت ابایی ندارد.

تگ ها


بایرن مونیخ پاری سن ژرمن