با زیزوی ۴۵ ساله از کان تا رئال

یک روزنامه روسی به بهانه ۴۵ سالگی زین الدین زیدان، ستاره پیشین فوتبال فرانسه و سرمربی کنونی رئال مادرید تصاویری از او در سال های ۱۹۸۹ تا ۲۰۱۷ میلادی منتشر کرده است ......
یک روزنامه روسی به بهانه ۴۵ سالگی زین الدین زیدان، ستاره پیشین فوتبال فرانسه و سرمربی کنونی رئال مادرید تصاویری از او در سال های ۱۹۸۹ تا ۲۰۱۷ میلادی منتشر کرده است ...

یک روزنامه روسی به بهانه ۴۵ سالگی زین الدین زیدان، ستاره پیشین فوتبال فرانسه و سرمربی کنونی رئال مادرید تصاویری از او در سال های ۱۹۸۹ تا ۲۰۱۷ میلادی منتشر کرده است.

به گزارش مدال به نقل از  خبرگزاری تسنیم، زین الدین زیدان در 23 ماه ژوئن سال 1972 میلادی در شهر مارسی فرانسه به دنیا آمد. او ریشه الجزایری دارد و در خط میانی بازی می کرد. پس از پایان دوران فوتبال که به زیزو معروف بود وارد عرصه مربیگری شد. 108 بار در ترکیب تیم ملی فوتبال فرانسه به میدان رفت که حاصل آن قهرمانی جام جهانی 1998 و جام ملت های 2000 اروپا بود. جایزه توپ طلای سال 1998 میلادی و بهترین بازیکن جام جهانی 2006 از دیگر افتخارات زیدان است.

اف سی کان، بوردو، یوونتوس و رئال مادرید تیم های باشگاهی زین الدین زیدان بودند. با رئالی ها لیگ قهرمانان اروپا را در سال 2000 میلادی فتح کرد. 3 بار بازیکن سال فیفا و یک بار نیز بازیکن سال اروپا شد. زیدان پس از پایان جام جهانی 2006 از دنیای فوتبال خداحافظی کرد.