با سیامک نعمتی؛ متخصص گل امتیاز هزارم (عکس)

پرسپولیس موفق شد با تک گل سیامک نعمتی فولاد خوزستان را شکست دهد و در تاریخ لیگ برتر ۱۰۰۰ امتیازی شود....

به گزارش "ورزش سه"، گل سیامک نعمتی به فولاد خوزستان علاوه بر اینکه شاگردان یحیی گل‌محمدی را از همیشه به پوکر قهرمانی نزدیک کرد باعث شد تا هزارمین امتیاز تاریخ لیگ برتر برای پرسپولیسی‌ها به ثبت برسد. سیامک‌نعمتی که قبلا مقابل فولاد دبل کرده بود بار دیگر مقابل فولادی‌ها خوش درخشید.

نعمتی در مدت حضور در پرسپولیس عملکرد خوبی داشته است. او در مجموع ۱۰۶ بار با پیراهن این تیم به میدان رفته (۷۷ بازی در لیگ برتر، ۱۰ بازی در  حذفی، ۱۸ بازی در  لیگ قهرمانان آسیا و یک بازی در سوپرجام) و در این مدت با گل‌ها و درخشش خود عنصری تاثیرگذار بوده است. مروری داشته ایم به این ۳ گل و ۵ پنالتی حساس نعمتی برای پرسپولیس؛

هفته بیستم لیگ ۱۷؛ پرسپولیس یک _گسترش فولاد یک؛ ناجی سرخ‌ها در آخرین ‌ثانیه‌ها

پرسپولیس در ورزشگاه آزادی تا دقیقه ۹۵ از حریف خود با یک گل، عقب بود اما سیامک نعمتی  در دقیقه ۹۵ دروازه گسترش را با شوت خود باز کرد تا سرخ‌ها در واپسین لحظات باخت خانگی را با تساوی عوض کنند. نعمتی در این دیدار در دقیقه ۷۶ به جای منشا وارد زمین شد و با گلزنی خود در آخرین ثانیه ها مانع از شکست پرسپولیس شد.

بازی برگشت نیمه نهایی لیگ قهرمانان آسیا ۲۰۱۸؛  پرسپولیس یک _السد یک؛ گلی برای صعود به فینال

پرسپولیسی‌ها در حالی مقابل تیم قطری پا به میدان گذاشتند که دیدار رفت در ورزشگاه جاسم بن حمد دوحه با تک گل علی علیپور از روی نقطه پنالتی و با نتیجه یک بر صفر به سود شاگردان برانکو ایوانکوویچ به پایان رسیده بود.  در بازی برگشت السدی‌ها خیلی زود و در دقیقه ۱۷ بازی توسط بغداد بونجاح الجزایری به گل رسیدند. پرسپولیس اما تنها ۴ دقیقه بعد از آغاز نیمه دوم روی ارسال گادوین منشا و شوت تمام کننده سیامک نعمتی به گل تساوی رسید تا سرانجام، این گل و البته سیو تماشایی بیرانوند در نهایت منجر به صعود پرسپولیس به فینال لیگ قهرمانان آسیا ۲۰۱۸ شود.

هفته بیست و پنجم لیگ ۱۹؛ پرسپولیس  یک _فولاد صفر؛ گل سه امتیازی برای پوکر و هزارمین امتیاز

پرسپولیس در هفته دوم لیگ هجدهم  و در ورزشگاه آزادی با سه گل فولاد را برد که دو گل آن ‌بازی را سیامک نعمتی به ثمر رساند. در واقع نعمتی با سابقه درخشش و دبل مقابل فولاد در دیدار برگشت لیگ نوزدهم‌ به مصاف این تیم اهوازی رفت و این‌بار‌گلی زد که علاوه بر ۳ امتیازی بودن، سرخ‌ها را ‌به هزارمین امتیاز در لیگ حرفه ای رساند. این بازی در واقع حساس‌ترین و  مهمترین بازیِ پسا کرونایی سرخ‌پوشان بود که  با تک گل سیامک  به پایان رسید. برد مقابل فولاد یکی از مهمترین بردهای فصل جاری پرسپولیس بود و شاگردان گل محمدی حالا با کسب تنها یک برد دیگر در ۵ بازی باقی مانده تحت هر شرایطی قهرمان لیگ برتر خواهند بود.

سیامک نعمتی؛ متخصص پنالتی گرفتن

نگاهی به کارنامه و عملکرد سیامک نعمتی نشان می‌دهد که او علاوه بر شوت‌ها و ضربات سرکش و ناگهانی منجر به گل، متخصص پنالتی گرفتن هم هست. او پنالتی‌های حساسی گرفته که از جمله می توان به این ۵پنالتی اشاره کرد؛

سیامک نعمتی در دیدار ابتدایی سرخپوشان در لیگ ۱۸ مقابل تیم پدیده در دقیقه ۴ برای پرسپولیس پنالتی گرفت و علیپور آن را به گل تبدیل کرد تا پرسپولیس با این گل ۳ امتیازی مشهد را ترک کنند. سیامک پیش‌تر در دیدار سوپرکاپ مقابل نفت تهران، در هفته هشتم مقابل استقلال خوزستان، در جام حذفی مقابل نفت تهران و در هفته بیست و ششم مقابل سایپا تیمش را صاحب ضربات پنالتی کرده بود که  این پنالتی‌ها توسط علیپور و احمدزاده به گل تبدیل شده و تنها گادوین منشا مقابل استقلال خوزستان نتوانست پنالتی خود را گل کند.

تگ ها


پرسپولیس تهران سیامک نعمتی