با پرداخت های میلیاردی ,اقتصاد مقاومتی معنا شد

به گزارش مدال به نقل از آی اسپورت -در حالی که پس از تغییرات مدیریتی در تیم های بزرگ پایتخت قرار بود این دو باشگاه از پرداخت های خارج از عرف و میلیاردی دوری کنند اما در عمل اتفاقات دیگری رخ می دهد ......

به گزارش مدال به نقل از آی اسپورت - در حالی که پس از تغییرات مدیریتی در تیم های بزرگ پایتخت قرار بود این دو باشگاه از پرداخت های خارج از عرف و میلیاردی دوری کنند اما در عمل  اتفاقات دیگری رخ می دهد. باشگاه استقلال که مدیرانش دایم از هزینه های دوران قبل گله می کردند همین دیروز متعهد شد که مبلغ یک میلیارد و نیم بابت حق رضایتنامه داریوش شجاعیان به باشگاه گسترش فولاد تبریز بپردازد. مدیرعامل باشگاه استقلال هفته پیش مدعی شد که تمام قرارداد ها با نظارت وزیر ورزش و جوانان انجام می شود اما این خبر از اساس مورد تایید نیست، چرا که وزیر ورزش بارها گفته در مسائل داخلی باشگاه ها دخالت ندارد.

باشگاه استقلال قرار بود بعد از تغییرات مدیریتی ریخت و پاش نکند. مدیرعامل این باشگاه هم پی در پی از بدهی بر جا مانده مدیران سابق ایراد می گرفت و دیون آنها به بازیکنان و مربیان را مطرح می کرد. حال همین مدیریت خود در جهتی قدم برمی دارد که نه نشانه ای از صرفه جویی در آن دیده می شود و نه توجه به منابع مالی باشگاه که تا امروز محل تامین آن مشخص نشده است. حال اگر استقلال بازیکنی بزرگ و ملی پوش را به چنگ می آورد و این مبلغ را هزینه می کرد می شد این اقدام را توجیه کرد اما استقلال بازیکنی به خدمت گرفته که فصل درخشانی را سپری نکرده و در میان ملی پوشان فوتبال ایران هم قرار ندارد.

پیش تر نیز باشگاه استقلال در راستای راضی نگه داشتن هواداران و منتقدان اقدام به پرداخت مبلغی قابل توجه به بیت سعید کرده بود. مجموع ارقامی که استقلال برای جذب دو بازیکن هزینه کرده، اگر بیت سعید را یک میلیارد و ۳۰۰ میلیون محاسبه کنیم و شجاعیان را رقمی نزدیک به ۲ میلیارد و نیم (با احتساب حق رضایتنامه)، به عدد ۳ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان می رسیم. این رقم در گذشته برای جذب چهار، پنج بازیکن در حد و اندازه بیت سعید و شجاعیان هزینه می شد اما ناآگاهی مدیران استقلال از فضای نقل و انتقالات، کار را به این نقطه رسانده که بخش اعظمی از بودجه باشگاه استقلال صرف جذب دو بازیکن جدید شود.

در شرایطی این ریخت و پاش ها در باشگاه استقلال رخ می دهد که بارها از سوی مسوولان ارشد کشور تاکید به اقتصاد مقاومتی شده است اما در رویه و کردار مدیران باشگاه استقلال هیچ نشانه ای از صرفه جویی دیده نمی شود. باشگاه استقلال فصل پیش هم طبق آماری که سازمان لیگ منتشرکرد گرانترین تیم لیگ بود و اکنون نیز به نظر می رسد این باشگاه قصد دارد پیشقراول همه تیم ها به لحاظ هزینه باشد.

 

 

تگ ها


اخبار روز استقلال فوتبال