بحث و جدل بین اهالی فوتبال ؛این پرسپولیس قهرمان می شود؟

شش بازی سه باخت. حالا کالدرون نیمی از بازی‌هایش را باخته و به نوعی پرسپولیس در شروع فصل غافلگیر شده است.با قرعه سختی که پرسپولیس با آن مواجه شده بود انتظار می‌رفت کالدرون ناآشنا به فوتبال ایران در بدو کارش به مشکل بخورد...

شش بازی سه باخت. حالا کالدرون نیمی از بازی‌هایش را باخته و به نوعی پرسپولیس در شروع فصل غافلگیر شده است.با قرعه سختی که پرسپولیس با آن مواجه شده بود انتظار می‌رفت کالدرون ناآشنا به فوتبال ایران در بدو کارش به مشکل بخورد

به گزارش مدال،پرسپولیس در 6 هفته ابتدایی، با هر سه مدعی و صدرنشینان فعلی لیگ بازی کرده و با روندی دور از انتظار، به همه آن‌ها باخته است!اتفاقی که سبب شده تا تحلیل های متفاوتی در مورد شانس قهرمانی این تیم  از سوی کارشناسان و اهالی فن صورت پذیرد.گروهی پرسپولیس را از همین حالا از کورس قهرمانی جدا کرده و مدعی اند که این فصل یک تیم شهرستانی عنوان قهرمانی را مال خود خواهد کرد و برخی دیگر نیز با تعقیب روند مثبت تیم کالدرون تاکید دارند که این تیم به کورس قهرمانی بازگشته و قهرمان خواهد شد.

نکته جالب اینجاست که اگرچه هواداران پرسپولیس بابت شکست تیم شان مقابل پدیده ناراحت و عصبی هستند اما همگی آن ها اذعان می کنند که از تماشای نمایش تیمشان مقابل پدیده آن هم در خانه حریف لذت بردند.شاگردان کالدرون مقابل تیم یحیی گل‌محمدی یک بازی تماشایی و رو به جلو را در مشهد به نمایش گذاشتند و موقعیت‌های زیادی را خلق کردند. هرچند در نهایت این یحیی بود که موفق شد با تیم جذابش چهارمین برد فصل را کسب کند و همچنان با 13 امتیاز در کورس بالای جدول به همراه تراکتور و سپاهان حضور داشته باشد.

 شش بازی سه باخت. حالا کالدرون نیمی از بازی‌هایش را باخته و به نوعی پرسپولیس در شروع فصل غافلگیر شده است. شاید با قرعه سختی که پرسپولیس با آن مواجه شده بود انتظار می‌رفت کالدرون ناآشنا به فوتبال ایران در بدو کارش به مشکل بخورد اما کسی انتظار نداشت مدافع عنوان قهرمانی نیمی از بازی‌هایش را اینطور ببازد. بدتر اینکه سه باخت تیم کالدرون مقابل سه تیمی اتفاق افتاد که مدعی قهرمانی‌اند و حریف مستقیم سرخ‌ها در راه تکرار قهرمانی به حساب می‌آیند.
 حالا این سوال در بین اهالی فوتبال به محلی برای بحث و جدل تبدیل شده است.آیا پرسپولیس می تواند باز هم همچون 3 دوره قبلی قهرمان شود یا نه؟

 

پرسپولیس قهرمان نمی شود!

نگاهی سرسری و کاملا مبتنی بر نتایج ، حاکی از آن است که تیم کالدرون قهرمان نخواهد شد.چرا که سه شکست در 6 بازی اول اصلاً برای مدافع عنوان قهرمانی برازنده نیست. به بیانی دیگر هیچ کس نمی تواند هیچ شانسی برای تیمی که در 50 درصد بازی‌های فصلش بازنده بوده قائل شود.
تحلیل گران مبتنی بر آمار و نتیج با چاشنی بدبینی، از همین امروز مدعی اند که پرسپولیس این فصل نمی تواند عناوین 3 فصل گذشته را تکرار کند.چرا که در حال حاضر در رده هفتم و جایی بسیار دور از صدر قرار دارد و این برای تیمی که سه سال است عادت به صدرنشینی دارد سخت است. از این رو از همین حالا باید تراکتور،سپاهان و شهرخودرو را مدعی اصلی قهرمانی قلمداد کرد.
به هرحال این یک واقعیت است که پرسپولیس فصل پیش که قهرمان شد، هیچ شکستی مقابل 4 تیم دیگر بالای جدول نداشت. آن‌ها در بازی رفت با سپاهان و تراکتورسازی، با سختی توانستند یک امتیاز بگیرند اما به لطف همان تساوی‌ها، در نیم فصل بیشترین امتیازات لیگ را بدست آوردند. موضوعی که اگر این فصل هم تکرار می‌شد، پرسپولیسی‌ها همین حالا بین صدرنشین‌های لیگ برتر قرار داشتند.

پرسپولیس قهرمان می شود!

اما زمزمه های دیگری در مورد وضعیت پرسپولیس به گوش می رسد.زمزمه هایی که البته با توجه به سروصدای منقدان کالدرون کمتر به گوش می رسد. نظریه ای که سخت معتقد است نشانه های پیشرفت در تیم کالدرون طی چند هفته اخیر و بعد از دربی کاملا مشهود است و  تیم کالدرون با توجه به همین پیشرفت در بازی روز گذشته، بهترین نمایش اش را ارائه داد و نشان داد در آینده می‌شود بیشتر از آن شنید. نظریه ای که با آمار ثابت می کند پرسپولیس از نظر فنی جهش قابل توجهی داشته و در هفته ششم نیز یک بازنده با سرهای بالا بوده است.

شکی نیست که از دست دادن هر 9 امتیاز ممکن مقابل سه تیم بالانشین لیگ، اتفاق تلخی است و می‌تواند سرنوشت پایان فصل تیم را هم تحت تاثیر قرار دهد. با این حال پرسپولیس، سابقه قهرمانی با وجود باختن به همه مدعیان را هم دارد!
اگر شک دارید کافی است نگاهی به نتایج سرخ ها در لیگ هفدهم داشته باشید.در لیگ هفدهم که تیم برانکو خیلی زود تکلیف قهرمان لیگ را مشخص کرد، سرخ ها در هفته‌های آخر گرفتار افت عجیبی شدند. آن‌ها دربی را به استقلال باختند، از سایپا تیم چهارم جدول شکست خوردند و مقابل ذوب آهن هم با گل دقایق پایانی کی‌روش امتیازات را واگذار کردند. آن هم در حالی که پرسپولیس در دور رفت، همه این تیم‌ها را برده بود و همان پیروزی ها باعث شد تا برانکو قهرمان شود.
حالا به نظر می رسد کالدرون برای رسیدن به قهرمانی باید در این فصل برعکس همین مسیر را طی کند و امتیازات از دست داده نیم فصل اول را، نیم فصل دوم پس بگیرند. اتفاقی که البته بسیار دشوار است اما غیر ممکن نیست.

 

تگ ها


لیگ برتر فوتبال ایران پرسپولیس قهرمان میشود؟ نمیشود؟ باخت پرسپولیس مقابل پدیده پرسپولیس لیگ برتر خلیج فارس فوتبال