بحران برگزاری دیدار ال‌کلاسیکو یک بار دیگر شعله‌ور شد

خاویر تباس رئیس سازمان لالیگا مشکل برگزاری دیدار ال‌کلاسیکو را یک مشکل ملی نامید و از بحران پیش‌آمده در این خصوص ابراز نارضایتی کرد....

بحران برگزاری دیدار ال‌کلاسیکو یک بار دیگر شعله‌ور شد

به گزارش مدال، پس از ناامنی‌های ایالت کاتالونیا به علت دستگیری رهبران سیاسی این منطقه و مخالفت باشگاه رئال مادرید و بارسلونا با تغییر میزبان دیدار حساس «ال‌کلاسیکو»، جدال سنتی بارسا-رئال که قرار بود چهارم آبان در نیوکمپ برگزار شود به 27 آذر موکول شد، تاریخی که به تایید فدراسیون فوتبال اسپانیا نیز رسید.

این در حالی بود که مسئولان برگزاری لالیگا تاریخ 16 آذر را برای برگزاری این مسابقه در نظر داشت اما دو باشگاه 27 آذر را انتخاب کردند و فدراسیون فوتبال اسپانیا به خواسته دو باشگاه احترام گذاشت.

مشکل اینجاست که 27 آذر با مسابقات کوپا دل‌ری تداخل دارد. کر چه این دو تیم در آن روز طبق برنامه قبلی مسابقه‌ای در چارچوب رقابت‌های جام حذفی نداشتند اما مسئولان لالیگا برای کسب بیشترین حق پخش تلویزیونی، مایل بودند که ال‌کلاسیکو روز آخر هفته در اسپانیا برگزار شود.

در همین خصوص تباس در مصاحبه با «ESPN» گفت: «ال‌کلاسیکو یک مسئله ملی است و تنها مشکل بارسلونا نیست. ما خواهان تعویق دیدار بودیم و 27 آذر نیز مورد توافق لالیگا نبود. اما مشخص بود چهارم آبان شهر بارسلون مکان امنی برای این دیدار نیست. نمی‌دانم آیا بارسلونا می‌تواند امنیت ورزشگاه را روز 27 آذر تامین کند یا خیر. ما هنگام انتخاب ساعت بازی تمام نقاط جهان را در نظر داریم و بهتر بود در ساعات میانی روز در آخر هفته برگزار شود اما حالا مسابقه وسط هفته و در ساعات پایانی شب به وقت اسپانیا یعنی تقریبا بامداد صبح در اروپا برگزار می‌شود و برخی کشورها مانند عربستان، چین و استرالیا فرصت تماشای این دیدار را از دست می‌دهند.»

رسانه‌های اسپانیایی خبر دادند که به همین دلیل لالیگا قصد دارد با شکایت به دادگاه، زمان دیدار را یک بار دیگر دستخوش تغییر کند.

بیشتر بخوانید:

ال کلاسیکو در مه؛ توافق رئال مادرید و بارسلونا

تگ ها


ال کلاسیکو بارسلونا رئال بارسلونا رئال مادرید لالیگا خاویر تباس فدارسیون فوتبال اسپانیا اسپانیا آشوب در کاتالونیا کاتالونیا آبی و اناری‌ها مادرید کهکشانی‌ها بلوگرانا فوتبال جهان تعویق ال کلاسیکو رئال مادرید بارسلونا لالیگا فوتبال