بحران بزرگ مالی پرسپولیس؛ بی سابقه در ۲۰ سال

سرپرست باشگاه پرسپولیس با بیان مشکلات این باشگاه اعلام کرد که آنها با یک بحران بی سابقه طی دو دهه اخیر روبرو هستند....

به گزارش "ورزش سه"، تیم فوتبال پرسپولیس موفق شد در دیداری حساس با نتیجه ۳ بر یک از سد گل گهر عبور کند و اختلاف خود را با سپاهان به عدد ۵ برساند البته با بیان این نکته که اصفهانی ها یک بازی کمتر نسبت به شاگردان گل محمدی انجام داده اند.


در پایان بازی چهارشنبه شب دو تیم، جعفر سمیعی سرپرست باشگاه پرسپولیس در گفتگو با وب سایت رسمی این باشگاه، با اشاره به پیروزی سرخپوشان پایتخت مقابل گل‌گهر سیرجان و ادامه صدرنشینی آنها، به باین مشکلات مالی سرخپوشان پرداخت و اعلام کرد این تیم با بحرانی بی سابقه مواجه شده است.

* از پرسپولیس به جامعه حس خوبی تزریق می شود


عملکرد کادر فنی و بازیکنان در این شرایط تحسین‌برانگیز است. بسیار خوشحالم که آنها توانستند جواب محبت همیشگی هواداران را بدهند و بهترین امتیازات را کسب کنند. این حس خوبی که از تیم به جامعه تزریق می‌شود، حاصل لطف خداوند و تلاش جانانه اعضای تیم است. ما هم در باشگاه برای رفع موانع در مسیر موفقیت‌های بیشتر می‌کوشیم.

* پنج فینال سخت و حساس دیگر در پیش داریم


کسب بُرد مقابل تیمی که به لحاظ فنی عملکرد خوبی داشته است، کار آسانی نبود. با این حال یحیی گل‌محمدی و شاگردانش از پس این مأموریت مهم برآمدند. البته هنوز کارمان تمام نشده است و معتقدم که پنج فینال سخت و حساس دیگر در پیش داریم که هر کدام می‌تواند سرنوشت‌مان را در این فصل رقم بزند. حتی یک لحظه هم نباید تمرکزمان را از دست بدهیم.

* به دنبال رقم زدن افتخارات جدید هستیم


خدا را شکر می‌کنم که بازیکنان و مربیان تیم، به خوبی شرایط را درک می‌کنند و حس مشترکی برای رقم زدن افتخارات جدید دارند. این وضعیت، هر هواداری را نسبت به آینده دلگرم می‌کند. من و همکارانم نیز مانند هواداران، مشتاق کسب افتخارات بیشتری هستیم و اعضای تیم را تشویق می‌کنیم تا با سرعت زیادی به سمت قهرمانی حرکت کنند.

* نگران آینده پرسپولیس هستم


من اهل گلایه و شکایت نیستم و در این ماه‌ها که مدیریت باشگاه را قبول کردم، نشان دادم فردی خوش‌بین و آینده‌نگر هستم. می‌توانستم هر روز در رسانه‌ها صحبت کنم، اما معتقدم آدم‌هایی موفق هستند که کار کنند؛ وگرنه کارها با حرف زدن پیش نمی‌رود و هیچ اتفاقی هم رخ نمی‌دهد. صداقت، اخلاق، احترام به سایر تیم‌ها و شفافیت با هواداران، اصولی بوده که هرگز از آن عبور نکردم. همه حرف‌ها را در دل خودم نگه داشتم و می‌دانم که طرفداران تیم فقط دوست دارند اخبار خوب بشنوند، اما حالا شرایط به شکلی پیش رفته که نگران آینده هستم و باید این نگرانی را با هواداران در میان بگذارم.

* بجز هواداران، هیچ ارگانی از پرسپولیس حمایت نمی کند


واقعیت این است که ما با مشکلات مالی گسترده‌ای مواجه شده‌ایم. من تا به حال رک و روراست حرف زدم و صادقانه کار کردم. نگذاشتم کسی متوجه مشکلات شود، اما حالا وضعیت کاملاً تغییر کرده و خودم را تنهای تنها می‌بینم. غیر از هواداران، هیچ‌ نهاد و ارگانی از باشگاه پرسپولیس حمایت نمی‌کند. ما با چند موضوع مختلف مواجه هستیم که انگار قرار نیست حل شود. از یک‌سو بدهی‌های گذشته مانند بدهی به کالدرون، خواکین، اینیگو والنسیا، ماریو بودیمیر و... بود و از طرف دیگر، بدهی‌های گسترده داخلی.

* با بزرگترین بحران ۲۰ سال اخیر پرسپولیس روبرو هستیم


هنوز تعداد زیادی از بازیکنان قدیمی از باشگاه طلب دارند، برخی قراردادها با شرکت‌های داخلی هم باعث افزایش گرفتاری‌های باشگاه شده است. هزینه‌های کنونی باشگاه در شرایط کرونا، چندبرابر سال‌های قبل است. همچنین با بدهی باورنکردنی مالیاتی مواجه هستیم. در یک کلام بگویم؛ امروز باشگاه پرسپولیس با بحران بزرگی مواجه شده که شاید در ۲۰ سال گذشته بی‌سابقه است.

* تحریم های ظالمانه، مانع از رسیدن پاداش ها شده است


البته من و همکارانم در هیئت‌مدیره برنامه‌های زیادی برای عبور از این بحران داریم، اما چند مشکل اساسی سد راه ماست. تحریم‌های ظالمانه علیه ایران اجازه نمی‌دهد پاداشی را که حق باشگاه‌ است، وارد حساب‌مان کنیم. اگر این پاداش به دست باشگاه برسد، حداقل می‌توانیم با بازیکنان تسویه‌حساب کنیم و رضایت کالدرون را بگیریم.

* مشکلات حق پخش و بلیت فروشی پابرجاست


 مشکل دیگر ما، عدم دسترسی به منابع درآمدزا یا درآمدساز است. همه این موارد از کنترل ما خارج است. همچنین کنترلی روی درآمدهای جانبی از جمله حق پخش، بلیت‌فروشی فیزیکی، تبلیغات محیطی و... هم نداریم و هزینه‌های ما در وضعیت کرونا، چندبرابر بیشتر از گذشته شده است.

* بین ۱۶ تا ۱۸ ساعت برای حل مشکلات باشگاه وقت می گذاریم


ما با وجود همه این مشکلات و بحران بزرگی که گریبان باشگاه را گرفته، کارها را بدون فوت وقت پیش می‌بریم و قرار نیست تسلیم شویم. بحث من شفاف‌سازی در مورد بخشی از مشکلات باشگاه بود و می‌خواستم هواداران از وضعیتی که در آن گرفتار‌ شده‌ایم، آگاه شوند. نسبت به یک ماه قبل، ساعات بیشتری برای کار اختصاص داده‌ایم و گاهی بین ۱۶ تا ۱۸ ساعت در روز برای حل مشکلات پرسپولیس صرف می‌کنیم، اما در باشگاه تنها هستیم و پشتوانه‌ای نداریم که بگوییم با کمک افراد دیگر، مشکلات را از بین می‌بریم.

* از هواداران پرسپولیس تشکر می کنم


هر طرحی که برای درآمدزایی پیشنهاد شد، پذیرفتیم و حالا فقط می‌توانیم روی حمایت شما هواداران حساب کنیم. جا دارد از همه شما تشکر کنم که به هر طریقی به کمک باشگاه آمدید. امیدوارم با ادامه روند چشمگیری که تیم‌مان در پیش گرفته، به قهرمانی‌های بیشتری برسیم و از این راه، مزد حمایت‌تان را بگیرید.

تگ ها


جعفر سمیعی پرسپولیس تهران